Gru 12, 2017

Posted in Aktualności

Jacek Pulikowski w smoleckim kościele

Jacek Pulikowski w smoleckim kościele

 

Za nami spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, bo wielkiego formatu i kto przyszedł posłuchać ten wie, że nie ma w tym stwierdziłdzeniu przesady. Pan Jacek Pulikowski wraz z małżonką Jadwigą byli u nas niecałą dobę, a emocje wciąż nie opadają, bo kontakt z nimi pozostaje długo i głęboko w pamięci. To, co szczególnie dotyka, to spora wiedza, ogromne doświadczenie i niesamowity trud pielgrzymowania, by te cenne słowa dotarły do jak największej grupy ludzi. I choć Państwo Pulikowscy nie praktykują już wystąpień przed tak małym audytorium (w Katedrze Warszawsko – Praskiej w ub. tygodniu było ponad 1000 osób – a u nas było sporo miejsc wolnych…) to zgodzili się zawitać i do naszego małego (aczkolwiek wielkiego duchem) Smolca. Sama konferencja trwała trochę, ale nikt chyba nie czuł znużenia, bo jeszcze po jej zakończeniu przez dłuższą chwilę kościół się nie wyludniał. Tym bardziej, że można było nabyć książki i płyty autorstwa naszego gościa i uzyskać dedykację – przemyślaną i konkretnie dedykowaną.
Organizatorem spotkania był Klub Książki Chrześcijańskiej SILOE i nasza parafia, gdyż konferencja była elementem rekolekcji ewangelizacyjnych, poświęconych małżeństwu i rodzinie, w którą to tematykę pan Jacek Pulikowski wpisuje się doskonale.  I choć można posłuchać naszego gościa w Internecie, nie ruszając się z domu, to bezpośredni kontakt okazał się niewątpliwie bezcenny, co potwierdzą zapewne wszyscy uczestnicy spotkania.

Wersja do druku