Sty 6, 2018

Posted in Aktualności

II Smolecki Orszak Trzech Króli

II Smolecki Orszak Trzech Króli

W samo południe, przy niemal wiosennej aurze, ulicami Smolca przeszedł dziś II Orszak Trzech Króli. Świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza św. w wypełnionej ponad granice swoich możliwości smoleckiej świątyni. Liturgii towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez parafialne zespoły: chór Smolec Cantans, chór parafialny, scholę oraz orkiestrę dętą. A potem tłumnie, radośnie i kolorowo wyruszyliśmy nieść kolędę ulicami naszej miejscowości. Na plac przykościelny wjechali konno Trzej Królowie, by poprowadzić orszak. Za Królami podążyli mali i trochę więksi pasterze i aniołowie. Szczególne brawa należą się młodzieży ze Szkoły w Smolcu i Jaszkotlu, która przygotowała nagrodzone gromkimi brawami tematyczne inscenizacje. Oprócz grup muzycznych w organizację wydarzenia włączyły się wspólnoty parafialne (Klub Książki Chrześcijańskiej Siloe, Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego) oraz Centrum Aktywności Twórczej Fabryka Talentów. Barwny przemarsz zakończył się pokłonem dzieciątku Jezus w betlejemskiej szopce, gdzie Mędrcy złożyli swoje dary. A po zakończeniu uroczystości uczestnicy orszaku mogli podreperować nadwątlone siły pyszną grochówką, serwowaną przez strażaków z OSP Smolec, którzy w ten sposób podziękowali za wsparcie Smolczan przy zakupie sprzętu treningowego dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Więcej galerii zdjęć:

 

Paweł Przybyłek

ks. Grzegorz Pazdro

smolec24.pl

Siloe Smolec

 

 

 

Wersja do druku