Mar 25, 2018

Posted in Aktualności

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Dziś, w Niedzielę Męki Pańskiej, rozpoczęliśmy w Kościele najważniejszy tydzień roku liturgicznego. W tych dniach, poprzez liturgię, symbole oraz tradycje, Kościół przekazuje ludziom na całym świecie pokój i nadzieję wypływającą z fundamentalnego wydarzenia chrześcijaństwa: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W naszej parafii uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia palm, procesji wokół kościoła, oraz uroczystego odczytania opisu Męki Pańskiej z Ewangelii według św.Marka.

Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w uroczystości Wielkiego Tygodnia, a w szczególności do udziału w wydarzeniach Triduum Paschalnego. Przeżyjmy Wielką Noc Zmartwychwstania w zjednoczeniu z Chrystusem, zanurzając się w tajemnicy Jego niezgłębionej miłości do każdego z nas.

Program uroczystości:

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO

Wersja do druku