Mar 24, 2018

Posted in Aktualności

Plenerowa Droga Krzyżowa

Plenerowa Droga Krzyżowa

„Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. (…) Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi knotka o nikłym płomyku.” (Iz 42,1-2)

W piątek 23 marca uczestniczyliśmy w pierwszym w historii naszej miejscowości nabożeństwie plenerowej Drogi Krzyżowej. Trasa wiodła z kościoła parafialnego w Smolcu do kościoła w Jaszkotlu, polną drogą rozświetloną wieczorową porą jedynie blaskiem niesionych przez wędrujących pątników lampionów. Uczestnicy w skupieniu rozważali czternaście stacji Męki Pańskiej. Tematem wiodącym były prześladowania Chrystusowego Kościoła we współczesnym świecie. Co to znaczy być świadkiem Chrystusa dziś? Czy jestem gotowy, by powiedzieć Chrystusowi radykalne „tak”, jak czyniło przez wieki i czyni obecnie wielu naszych braci?

Uczestnicy w modlitwie prosili o wolność religijną wszędzie tam, gdzie chrześcijanie cierpią i umierają z powodu przynależności do Chrystusa, prosili, by religia nie była powodem do nienawiści i dyskryminacji, ale stawała się drogą do pokoju i jedności na świecie.

Wersja do druku