Maj 25, 2018

Posted in Chór Smolec Cantans, Info

Koncerty z cyklu „Smolec Organum”!

Koncerty charytatywne na remont organów „Smolec Organum” odbywają się w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Smolcu od października 2016 roku. Organizatorami koncertów są Stowarzyszenie Chóru Smolec Cantans oraz Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Smolcu. Dotychczas wysłuchaliśmy dwudziestu dziewięciu koncertów, podczas których wystąpili polscy i zagraniczni artyści, wokaliści i instrumentaliści związani z Operą Wrocławską czy Narodowym Forum Muzyki. Wysłuchaliśmy również koncertów dolnośląskich chórów oraz studentów i uczniów wrocławskich uczelni muzycznych.

Celem koncertów jest zebranie funduszy na remont organów piszczałkowych w naszym kościele. Dotychczas udało się zebrać ponad 14000 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom i dobrodziejom, którzy swoimi datkami zechcieli wesprzeć ten szczytny cel.

Zobacz więcej – koncerty Smolec Organum: