Maj 17, 2018

Posted in Aktualności

Modlitwa o Dary Ducha Świętego – Droga Światła

W siódmym dniu Nowenny do Ducha Świętego zgromadziliśmy się na Mszy Świętej Wotywnej o Duchu Świętym, która była sprawowana w intencji aby parafianie, kapłani, liderzy i uczestnicy wspólnot oraz młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, otworzyli się na działanie Ducha Świętego i Jego dary.  W czasie Mszy Świętej były obecne z nami relikwie pierwszego stopnia Świętego Jana Pawła II, które po Mszy Św. można było uczcić przez ucałowanie. Następnie rozpoczęła się Droga Światła „Via Lucis”- to wielkanocne nabożeństwo. Polega ono na przeżywaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych.  Każde spotkanie ze Zmartwychwstałym symbolizowała jedna zapalona świeca. Każde spotkanie  składało się z dwóch części: Ewangelii, rozważania i pieśni uwielbienia.  Spotkanie zakończyliśmy modlitwą uwielbienia i prośby o wylanie Ducha Świętego na całą parafię.

Wersja do druku