Maj 31, 2018

Posted in Aktualności

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.

Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”

W czwartek 31 maja ulicami Smolca przeszła piękna i radosna uroczysta procesja eucharystyczna. Przy upalnej, słonecznej pogodzie tłumy mieszkańców Smolca wędrowały wyjątkowo długą w tym roku trasą – ulicami Wierzbową, Główną, Starowiejską i św.Floriana, zatrzymując się przy ustrojonych kwiatami ołtarzach i rozważając słowa Dobrej Nowiny o Chrystusie, który pozostał z nami na zawsze pod postacią chleba. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział we wspólnym radosnym świętowaniu, adorować Jezusa w Eucharystii i zadeklarować w ten sposób swoją przynależność do jego Kościoła.

 

Wersja do druku