Cze 17, 2018

Posted in Aktualności, Ministranci

Cieszymy się z nowych ministrantów i lektorów!

Cieszymy się z nowych ministrantów i lektorów!

W niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godzinie 10.00 ośmiu kandydatów złożyło na ręce księdza Grzegorza przysięgę ministrancką. Dwóch ministrantów, Michał Kaluska i Janek Frąckiewicz, otrzymało godność lektora.

Dzień wcześniej, w sobotę 16 czerwca, w czasie uroczystej Mszy św. z okazji 5 rocznicy ingresu abp. Józefa Kupnego służbie liturgicznej pobłogosławił metropolita wrocławski. Z naszej parafii nominacje lektorskie otrzymali Jakub Konstanty, Miłosz Młyńczyk, Paweł Sołtys i Tomasz Miś. Warto zaznaczyć, że pierwszy raz błogosławieństwo nowych lektorów odbyło się w Katedrze, a pomysł wyszedł od samego księdza arcybiskupa.

– Lektor to ten, którego bogactwem jest słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym. Ono jest zawsze słowem miłości. Na słowo Boże wszystko się stało, a co się stało, było dobre. My zatem mamy być kontynuatorami obecności Bożego słowa tu, na ziemi. Mamy być przedłużeniem Bożej obecności. Dlatego mamy czytać, rozważać i dzielić się z innymi tym słowem – zachęcał bp Jacek Kiciński w homilii podczas Mszy św.

Gratulujemy nowym członkom Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzinom! Niech posługa Panu Bogu i ludziom będzie dla Was źródłem Bożej radości i mocy!

Wersja do druku