Cze 7, 2018

Posted in Parafialna Wspólnota Młodzieżowa

Wyjazd w Karkonosze (15-16.06.2018)

Zapraszam na wyjazd w Karkonosze (Szklarska Poręba – Karpacz z noclegiem w schronisku „Odrodzenie”) w dniach 15-16.06.2018 r.. Jest on adresowany nie tylko do bierzmowanych, ale do wszystkich młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy chcą tworzyć przy parafii wspólnotę młodzieżową.

Wyjechalibyśmy rano (wg obecnego rozkładu jazdy o 7:23, ale 10.06 jest zmiana rozkładu, więc i godziny mogą ulec zmianie) pociągiem ze Smolca do Szklarskiej Poręby. Potem wjazd wyciągiem na Szrenicę i przejście do Odrodzenia. Na miejscu Msza święta, czas na rozmowy, podziwianie widoków i nocleg w schronisku. Wyjście w sobotę i przejście do Karpacza przez Słoneczniki i odjazd do Jeleniej Góry z Karpacza, a stamtąd do Smolca (planowany przyjazd 16:22).

Koszt to 120zł (jeśli ktoś nie korzysta z pościeli tylko bierze własny śpiwór to 110zł) + wyżywienie we własnym zakresie (na drogę picie i kanapki, poza tym jest możliwość kupienia w bufecie schroniska „Odrodzenie” obiadokolacji i śniadania). Rezerwację muszę potwierdzić do niedzieli, więc czekam na zgody (formularz można pobrać tutaj) do 19:00 w niedzielę 10.06.2018. Liczba miejsc niestety ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszenia. Szukam też kogoś (może być rodzic), kto mógłby pełnić rolę drugiego opiekuna.

Nie chcę, żeby brak gotówki był dla kogoś przeszkodą. Jeśli więc uważasz, że Cię nie stać, zgłoś się do mnie, poszukamy rozwiązania.

Co trzeba ze sobą zabrać:

• legitymację szkolną (uprawnienia do zniżek)
  • środki higieny osobistej (mydło, ręcznik, pasta, szczoteczka)
  • buty do pieszej wędrówki i klapki do chodzenia w schronisku
  • ciepłe i nieprzemakalne ubranie (pogoda zawsze może zaskoczyć)
  • zapasowe i dodatkowe ubranie (bielizna, skarpety)
  • podręczną apteczkę, w tym niezbędne leki i środki opatrunkowe
  • śpiwór, jeśli nie korzystasz z miejscowej pościeli (8zł taniej)
  • picie i prowiant na drogę oraz kieszonkowe jeśli chcesz skorzystać z bufetu w schronisku
  • mapę i kompas jeśli masz
  • telefon komórkowy z naładowaną baterią i zapisanymi numerami alarmowymi (numery alarmowe do GOPR – 985, 601 100 300 oraz ogólny 112)
  • krem i okulary przeciwsłoneczne
  • latarkę
  • kubek na herbatę (wrzątek w schronisku jest za darmo)

Spotykamy się na dworcu w Smolcu w piątek 15 czerwca o 7:05, kierunek: Szklarska Poręba.

ks. Grzegorz Pazdro (GrzJanPaz@gmail.com)