Lip 1, 2018

Posted in Aktualności

V rocznica Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci świętowanie

W miesiącu czerwcu b.r. obchodziliśmy V rocznicę powstania Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci. Świętowanie podzieliśmy na dwa etapy.

Pierwszy z nich to uroczysta Msza Święta w intencji Rodziców i Dzieci ze Wspólnoty, którą odprawiał ks. Grzegorz Pazdro. Po Mszy Św. można było uczcić relikwie Św. Ojca Pio. Następnie modliliśmy się częścią Światła Różańca Świętego.  Posługę muzyczną pełnił zespół młodzieżowy z naszej parafii oraz gościnnie p. Ryszard Muszyński.  Podczas Mszy Świętej można było przyjąć Najświętszy Sakrament pod dwoma postaciami.

Drugi etap – to pielgrzymka przedstawicieli naszej wspólnoty do Sanktuarium  Świętej Anny na Górze Świętej Anny. Dziękowaliśmy Panu Bogu za pięć lat Wspólnoty Rodziców, którzy codziennie modlą się na różańcu za swoje dzieci.  W minioną sobotę 20-sto osobowa grupa rodziców z dziećmi z naszej parafii uczestniczyła w corocznym spotkaniu ogólnopolskiej Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci: w Mszy Świętej, Różańcu wspólnotowym i konferencji na temat roli ojca w rodzinie.  Spotkanie prowadzili – moderator krajowy wspólnoty Ireneusz Rogala z Gdańska- Oliwy z małżonką, franciszkanin o. Grzegorz z Sanktuarium i animatorzy z Górnego Śląska.

Wersja do druku