Sie 22, 2018

Posted in Aktualności

Koncert Pani Eweliny Nawrockiej 26 sierpnia

Koncert Pani Eweliny Nawrockiej 26 sierpnia

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia oprawę muzyczną Mszy św. o godzinie 18.00 przygotowała Pani Ewelina Nawrocka – mezzosopran, absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, artystka Zespołu Chóralnego „Cantores Minores Wratislavienses” oraz w Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Po Mszy Św odbył się 31 koncert z cyklu koncertów charytatywnych na remont organów „Smolec Organum”. Na remont zabraliśmy aż 700 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i licznie zebranej publiczności.

Życiorys artystyczny Pani Eweliny Nawrockiej:

Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu profesor Ewy Czermak. Przez wiele lat śpiewała w chórach Politechniki Wrocławskiej, Opery Wrocławskiej oraz Filharmonii Wrocławskiej wykonując także partie solowe.
Obecnie pracuje w dwóch znakomitych zespołach: we Wrocławskich Kameralistach „Cantores Minores Wratislavienses” oraz w Chórze Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Brała udział w wielu festiwalach i koncertach m.in.: Wratislavia Cantans i Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach, Gewandhaus Leipzig oraz Xanten i Schleswig-Holstein w Niemczech, Wiltz w Luksemburgu, BBC Proms w Royal Albert Hall oraz Barbican Centre w Londynie, Salle Pleyel w Paryżu, Gent van Vlaanderen w Belgii, Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii a także w Grecji, Rumunii, Mołdawii, na Ukrainie i w krajach nadbałtyckich. Współpracowała z wieloma znakomitymi dyrygentami oraz muzykami takimi jak: Giovanni Antonini, Paul McCreesh, Jacek Kasprzyk, Tadeusz Strugała, Bob Chilcott, Jan Łukaszewski, Krzysztof Penderecki, José Maria Florencio, José Torres i Lisa Gerrard. Nagrała wiele płyt z różnorodną muzyką, m.in. nagranie oratorium Eliasz Felixa Mendelssohna-Bartholdy pod dyrekcją Paula McCreesha z udziałem Chóru Filharmonii Wrocławskiej, wydane przez wytwórnię Winged Lion oraz Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, które otrzymało niezwykle prestiżową nagrodę Editor’s Choice przyznaną przez brytyjski Gramophone.
Pasję śpiewu realizuje również podczas różnych uroczystości kościelnych wykonując utwory klasyczne a także pieśni religijne, piosenki oazowe i ślubne, kanony z Taizé, negro spirituals a także kolędy.

Wersja do druku