Sty 6, 2019

Posted in Aktualności

III Smolecki Orszak Trzech Króli

III Smolecki Orszak Trzech Króli

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Smolca przeszedł kolorowy i radosny Orszak Trzech Króli. Jak co roku, Trzej Królowie  wędrowali do betlejemskiej szopki na rumakach przygotowanych na tę okoliczność przez Fundację „Marka” ze Smolca. Dzieci, młodzież parafialna oraz podopieczni Stowarzyszenia „Krzyś – Byś Żył Kolorowo” przygotowali i pięknie odegrali cztery scenki: „U Heroda”, „Walka dobra ze złem”, „W gospodzie”, „Brama anielska”. Wędrowaliśmy ze śpiewem na ustach, prowadzonym przez chór Smolec Cantans, Orkiestrę Dętą, Chór Parafialny, Młodzieżową Scholę Parafialną i Scholę Dziecięcą. Z racji potężnego tłumu kolędników przód orszaku często wykonywał pieśni odmienne od tych wykonywanych w innych częściach pochodu, ale najważniejsza była intencja: wspólne radosne świętowanie i oznajmienie światu narodzin Jezusa. O bezpieczeństwo w drodze zadbała Ochotnicza Straż Pożarna ze Smolca oraz Komisariat Policji w Kątach Wrocławskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom orszaku. Szczególne podziękowania należą się organizatorom: Fundacji Orszak Trzech Króli, Stowarzyszeniu Chóru Smolec Cantans, Fundacji „Marka” ze Smolca, Klubowi Książki Chrześcijańskiej „Siloe”, sołectwu Smolec-Centrum, Stowarzyszeniu „Krzyś-Byś Żył Kolorowo”, zespołom muzycznym, Policji w Kątach Wrocławskich oraz OSP Smolec.

Za zdjęcia dziękujemy pani Edycie Niemczynowskiej-Frąckiewicz oraz panom Adrianowi Misiurze i Tomaszowi Soróbce.

Wersja do druku