Sty 28, 2019

Posted in Wspólnota Kręgu Biblijnego

Spotkanie Kręgu Biblijnego

Spotkanie Kręgu Biblijnego

Kochani,
dziękując za piękne spotkanie 1 lutego i za rozważanie obecności Chrystusa w Jego Ciele i Krwi, zachęcamy do zapoznania się z dwoma tekstami, które jeszcze bardziej rozszerzają perspektywę patrzenia na Eucharystię.

Pierwszy to homilia księdza profesora Waldemara Rakocego, wygłoszona podczas uroczystości Bożego Ciała:
http://www.waldemarrakocy.pl/pdf/35.pdf

Drugi to fragment książki księdza profesora Mariusza Rosika „Kościół a Synagoga (30-313 po Chr.). Na rozdrożu”, w którym opisuje on przyczyny rozejścia się dróg judaizmu i chrześcijaństwa w pierwszych wiekach istnienia Kościoła. Eucharystia i wiara w rzeczywistą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina były jedną z podstawowych przyczyn odrzucenia nauki Chrystusa przez Żydów:
http://www.mariuszrosik.pl/?p=10550

Przypominamy, że ksiądz profesor Mariusz Rosik dołączy do nas już 1 marca. Będzie to okazja, aby zadać wszelkie pytania natury biblijnej i teologicznej, które narodziły się w naszych głowach podczas ostatnich spotkań. Tematem przewodnim spotkania marcowego będą podstawowe zasady lektury Pisma Świętego. To temat do którego zawsze warto wracać, aby budować w sobie umiejętność czytania Biblii. Nasze spotkanie, jak każde spotkanie Kręgu Biblijnego, będzie miało charakter otwarty. Zachęcamy do udziału wszystkie osoby, które chcą czytać Pismo Święte, ale mają kłopot z osobistą lekturą lub wahają się, czy dołączyć do naszych ‚kręgowych’ spotkań. Może będzie to pierwszy krok, aby rozpocząć systematycznie czytanie Słowa Bożego 🙂

Raz jeszcze dziękujemy za Waszą tak liczną i radosną obecność wczoraj, i zachęcamy do kontynuowania lektury Ewangelii Jana, rozdziały od 8 do 10. Pochylimy się nad nimi podczas spotkania w kwietniu.

Wersja do druku