Mar 27, 2019

Posted in Aktualności

Ksiądz Prałat odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi!

W środę 27 marca Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezesa Rady Ministrów wręczył odznaczenia państwowe nadane mieszkańcom Dolnego Śląska: Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Krzyże Zesłańców Sybiru, Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Wśród szczególnie wyróżnionych znalazł się Ksiądz Prałat Alfons Jurkiewicz, odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Na uroczystości byli obecni przedstawiciele naszej gminy: pan Burmistrzem Łukasz Zbroszczyk, były burmistrz pan Antoni Kopeć – wnioskodawca odznaczenia, radny Sebastian Kotlarz. Była też delegacja  parafialna, na czele z księdzem proboszczem Waldemarem Kontkiem.

Księdzu Prałatowi gratulujemy tego ogromnego wyróżnienia, podsumowującego jego długoletnią działalność społeczną i duszpasterską. Niewtajemniczonych informujemy, że ksiądz Alfons obchodzić będzie w tym roku 60-lecie kapłaństwa, z czego ponad 30 lat przepracował w naszej smoleckiej parafii.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wojewoda, w imieniu Premiera RP, wręczył także specjalne odznaczenia, ustanowione przez Radę Ministrów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Wśród odznaczonych znalazł się wybitny reżyser Sylwester Chęciński.

Odznaczonemu gratulujemy i życzymy wielu lat w zdrowiu i życzliwości ludzkiej.

 

 

Wersja do druku