Kwi 6, 2019

Posted in Wspólnota Kręgu Biblijnego

Krąg biblijny – terminarz wydarzeń

Krąg biblijny – terminarz wydarzeń

Poniżej ‚rozkład jazdy’ na najbliższe tygodnie:

16 kwietnia, Wielki Wtorek – Narodowe Forum Muzyki, Pasja według św.Mateusza. Koncert rozpoczyna się o godz.19.00, ale wszystkich, którzy są w stanie zdążyć, zapraszamy na Mszę św. w Smolcu o godz.17.30. O 18.00 wspólnie pojedziemy do NFM.

25 kwietnia – 3 maja – pielgrzymka do Jordanii i Izraela, zbiórka w czwartek 25 kwietnia pod hotelem Wrocław, godz.21.30.

10 maja, piątek, 19.15 – spotkanie w ramach Klubu Książki Chrześcijańskiej z księdzem Profesorem Mariuszem Rosikiem

17 maja, piątek, 18.30 – Msza św. w intencji naszej wspólnoty; 19.15 – spotkanie Kręgu Biblijnego, rozważać będziemy rozdziały od 11 – 13 Ewangelii według św.Jana

1 czerwca, sobota, 8.00 – kolejna z serii ‚pielgrzymek sobotnich’, tym razem do Krzeszowa. Jako że wyjazdy mają charakter mocno spontaniczny, zapraszamy do udziału wszystkich, którzy zechcą do nas dołączyć. Prosimy jedynie o wcześniejszą informację do Magdy Konopko albo do księdza proboszcza o chęci udziału, abyśmy mogli podstawić odpowiednią liczbę samochodów

Podczas ostatniego spotkania dokonaliśmy odkrycia. Otóż okazało się, że w kwietniu tego roku mija szósta rocznica istnienia Kręgu Biblijnego w Smolcu . Była to okazja, aby wrócić myślami do ‚korzeni’, do pierwszego parafialnego wyjazdu do Ziemi Świętej w roku 2013, podczas którego nasz wspaniały przewodnik, pan Jan Gać, zawstydził nas doskonałą znajomością Pisma Świętego i spontanicznie postanowiliśmy podjąć wspólną lekturę Najważniejszej Książki Świata… I tak trwamy już szósty rok, czytając, spotykając się regularnie i dzieląc się Bożym Słowem. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą tę wspaniałą, radosną, piękną wspólnotę i z całego serca dziękujemy kapłanom, którzy nam towarzyszą i prostują nasze ścieżki w chwilach, gdy próbujemy skręcić na manowce .

W piątek 17 maja o godzinie 18.30, przed kolejnym spotkaniem Kręgu Biblijnego, zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. w intencji wspólnoty. Będziemy dziękować za cud jej istnienia i prosić Ducha Świętego o mądrość i opiekę. W tak zwanym międzyczasie serdecznie zachęcamy do kontynuowania lektury Ewangelii według św.Jana, od opisu wskrzeszenia Łazarza (rozdział 11) po opis Ostatniej Wieczerzy (rozdział 17).

Wersja do druku