Lip 7, 2019

Posted in Aktualności

Przywitanie księdza Jarosława Witoszyńskiego :)

Przywitanie księdza Jarosława Witoszyńskiego :)

Dziś (7.07) na mszy świętej o godz. 10.00 uroczyście przywitaliśmy naszego nowego proboszcza. Wielu z nas zdążyło już go poznać, bo w tym tygodniu wiele się działo: trzy pogrzeby, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spotkanie Kręgu Biblijnego, a więc było nas trochę więcej w kościele. Delegacja parafian pięknymi słowami powitała Księdza Jarosława (słowami jak poniżej), a po mszy była okazja, by przywitać się osobiście, wypić kawę i zjeść ciastko – kawiarenka parafialna jak zwykle stanęła na wysokości zadania i ugościła wszystkich chętnych:)
…a ks. Jarosław dzisiejszym kazaniem już zdobył serca wielu parafian:)

Czcigodny Księże Proboszczu!

Boża Opatrzność stawia Cię dziś w naszej parafii jako nowego proboszcza. Pragniemy Cię w tej roli serdecznie przywitać w imieniu wszystkich parafian, wspólnot, młodzieży i dzieci. Nowa parafia, nowi ludzie, nowe wyzwania i zadania – to wszystko przed Tobą.
Zapewniamy, że będziemy Cię zawsze wspierać modlitwą i pomocą w Twojej duszpasterskiej pracy abyś zadania które zostały Tobie powierzone mógł wykonać jak najlepiej.
Ufamy, że będziesz gorliwie głosił prawdy o Ewangelii Jezusa Chrystusa, ukazywał nam Jego miłość i umacniał łaską sakramentów świętych. Ufamy również, że będziesz gorliwie budował i jednoczył naszą wspólnotę, ucząc nas odpowiedzialności za naszą świątynię i cały kościół.
Życzymy błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha św, opieki Maryi na każdy dzień Twojej posługi pośród nas.
Nasze powitanie pragniemy zakończyć fragmentem Pierwszego Listu do Tymoteusza
„Lecz Ty wzorem bądź dla wiernych w mowie,w obejściu,w miłości,w wierności , w czystości”

Wersja do druku