Paź 5, 2019

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (06.10.2019)

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Rodziców dzieci klas III, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie swoich dzieci do I Komunii św. zapraszamy dziś na Mszę św. o 13:00 i spotkanie po niej w kościele.
  3. Dzisiaj także Towarzystwo Przyjaciół Smolca wraz z urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zaprasza na kolejną edycję historycznego spaceru po Smolcu śladami tutejszych chrześcijan i Żydów. Chętnych zapraszamy o godz. 14.00 przy ruinach zamku. Spacer poprowadzi Sebastian Kotlarz.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: NMP Różańcowej

1. W październiku w naszej parafii rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.  Różaniec w tygodniu o g. 18.00,  w niedzielę o 17.30.
  2. Msza św. za chorych i modlitwa o uzdrowienie będzie odprawiona w naszym kościele w najbliższy czwartek wyjątkowo  o godz.19. 00.
  3. II rok przygotowań do sakramentu bierzmowania zapraszamy na niedzielne Msze św. wieczorne i spotkania po nich w Sali Widowiskowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.
  4. Chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy na  spotkania w kościele we wtorki o 16:15. Gdyby komuś ten termin nie odpowiadał, prosimy o indywidualne zgłoszenie się do ks. Grzegorza.
  5. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Trzebnicy w dniu 12 października ( sobota). Kierowca autobusu zawiezie nas rano pod katedrę, a wieczorem odbierze z Trzebnicy do domu. Zapisy w zakrystii. Koszt: 25 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd w sobotę o godz. 5.45 z parkingu przy kościele. Pielgrzymujemy w grupie VII Kąty Wrocławskie.
  6. Za tydzień 13 października będziemy przezywać XIX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „” Wstańcie, chodźmy! „. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  7. Także w następną niedzielę z okazji Dnia Papieskiego kawiarenka Siloe zaprasza jak co roku na smoleckie kremówki papieskie. W tym dniu również zapraszamy  do udziału w spotkaniu poświeconym objawieniom fatimskim o godz. 11.15 w kawiarence.
  8. W zeszłą niedzielę w kawiarence Siloe były rozprowadzane aniołki z włóczki wykonane przez Małgosię, podopieczną Siloe. Zebrano 415 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  9. Poradnia rodzinna informuje o zmianie terminu dyżurów. Poradnia będzie czynna w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godzinach 18:00 do 20:00 w kawiarence parafialnej. Doradca życia rodzinnego udziela porad w zakresie komunikacji małżeńskiej, konfliktów w rodzinie, metod naturalnego planowania rodziny.
  10. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na sprzątanie naszego kościoła.
  11. Zapowiedzi przedślubne:

Sławomir Władysław Jagocki zam. w Smolcu  i Aneta Król zam. w Smolcu zap. I

BIURO PARAFIALNE CZYNNE JEST WE WTOREK, CZWARTEK  I  SOBOTĘ PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  07.10.

17.30: + Tadeusz- gr. 7

18.30: W int. duchowych niewolników Maryi z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o boże bł. dla wszystkich członków wspólnoty.

Wtorek, 08.10.

17.30: + Helena, + Józef, + Julia i + Jan Zubińscy, + Tadeusz, + Józef Sokołowscy

18.30: + Tadeusz Tomanek gr. 8.

Środa, 09.10.

17.30: za ++ sąsiadów: + Teresa Domagała- Borowska, + Elżbieta Kukuła, + Maria Domagała, + Ewa Strzębała- Sira; + Olaf Strzębała- Sira,+ Marek Madej; + lekarz Ireneusz Zatoński

18.30:  + Tadeusz Tomanek gr. 9.

Czwartek, 10.10.

17.30:

19.00:  1. + Tadeusz Tomanek gr. 10.

1. Msza św. za chorych z  modlitwą o uzdrowienie. Za chorych z naszych rodzin i w int, tych, którzy złożyli swe intencje przez stronę internetową Wspólnoty Św. Krzyża.

Piątek,  11.10.

17.30: + Jarosław Juszczak- 1r. śm.

18.30: + Tadeusz Tomanek gr. 11.

Sobota,  12.10.

9.00: Dziękczynna w int.  pani Patrycji i pana Dariusza z okazji 1. Rocz. ślubu o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

17.30: + Tadeusz Tomanek gr. 12

17.30: + Wiesław Boroń- 6r. śm., + Józef, + Iwona, + Krystyna

Niedziela,  13.10.

8.00: + Wiktoria Ilnicka, + Marian Jankiewicz, za ++ z rodzin Ilnickich , Wysoczańskich, Jankiewiczów.

8.00: Dziękczynna w int. II Róży Różańcowej o Boże bł., zdrowie, opiekę MB, a dla ++ o życie wieczne.

10.00: + Edmund, + Krzysztof, + Czesław, + Stanisława Kędzierscy, + Kazimiera Klepuczonek

11.30: Dziękczynna za dotychczasowe łaski i Boze bł. na początku dorosłej drogi dla Michała w 18r. urodzin i boże bł. dla Jadwigi i Jagody z okazji ich urodzin.

11.30: Dziękczynna za Alicję Narecką w 1r. urodzin z prośbą o zdrowie i Boże bł.

13.00: + Władysław Stasik 11r. śm., i za ++ z rodziny

chrzty

18.00: + Tadeusz Tomanek gr. 13.