Lis 29, 2019

Posted in Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU (01.12.2019)

I NIEDZIELA  ADWENTU

  1. W tym tygodniu wspominamy:

–   we wtorek: św. Franciszka Salezego

– w piątek: św. Mikołaja bpa.

– w sobotę: : św. Ambrożego

 

W czasie Adwentu przygotowujemy się z Najświętszą Maryją Panną na spotkanie ze Zbawicielem. Zapraszamy na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku  o g. 18.30, w soboty o godzinie 9.00.

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które w naszym kościele odbędą się w dniach 13- 15 grudnia: od piątku do niedzieli włącznie. Poprowadzi je   ks. Krzysztof Pełech. Od 25 lipca do 10 listopada przeszedł on drogę św. Jakuba z Bielawy do Santiago de Compostella, 3400 km. Podzieli  się swoim doświadczeniem rekolekcji w drodze, opowie o swoich przeżyciach związanych z tym pielgrzymowaniem.

Grupa Charytatywna działająca przy naszej parafii przygotowała dziś wianki Adwentowe,  zapraszamy  do ich  nabycia. Prosimy także  o dostarczanie żywności i art. chemicznych dla biednych i potrzebujących będących pod opieką grupy charytatywnej. Dary prosimy pozostawiać w przedsionku kościoła do 18 grudnia. Za wszelką pomoc i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca:  adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 16.30 i okazja do spowiedzi.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w piątek, ks. Grzegorz w sobotę.

Kawiarenka Siloe dziś jeszcze zaprasza na ciasto i kawę. Ponowne otwarcie  12 stycznia.

W środę spotkanie modlitewne Wspólnoty Podwyższenia Krzyża o godz. 19.15.

W piątek o 19.15 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki na plebanii.

W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia remontu organów. Eucharystia będzie sprawowana w intencji inicjatorów tego remontu, wszystkich spierających finansowo ten projekt,  uczestników i wykonawców koncertów, w intencji wykonawców remontu instrumentu, a także w intencji chórów, scholi naszej parafii i organistów.

Na tę godzinę Mszy św. (13.00) zapraszamy także rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne i poświecenie medalików.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w kościele spotkanie dla pierwszego roku przygotowań do bierzmowania   (ósme klasy).

W zeszłą niedzielę odbyła  się kwesta na schroniska św. brata Alberta znajdujące się we Wrocławiu. Zebrano na ten cel 2200 zł. Wolontariusze opiekujący się tymi schroniskami bardzo dziękują za okazane wsparcie finansowe.

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Taize zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę połączoną ze śpiewaniem kanonów Taize w każdą niedzielę o godzinie 17.20. Chcemy się wspólnie modlić uwielbiając Pana i prosząc go o pomyśle przygotowanie i udany przebieg spotkania wspólnoty Taize we Wrocławiu.

Za chwilę będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy opłatku podobnie jak przy wypominkach przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Opłatki można będą wyłożone przy filarze pod chórem i na stoliku przed balaskami.

Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”

Małe – 6 zł., duże – 14 zł. Są umieszczone na stoliku przy filarze pod chórem.

 

BIURO PARAFIALNE CZYNNE JEST WE WTOREK, CZWARTEK     I  SOBOTĘ PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.

 

Intencje mszalne:

 

Poniedziałek,  02.12.

17.30: + Maria Leśniak w rocz. śm.

18.30: + Bronisław Hajdasz, + Helena Hajdasz. Int. od rodziny Rzepskich

18.30: O łaskę zdrowia dla pani Czesławy i pana Stanisława

 

Wtorek, 03.12.

17.30: + Zdzisław Pięta – int. od siostrzeńca Ryszarda z żoną i Marcinem

18.30: + Franciszek- 34r. śm.

 

Środa, 04.12.

17.30: o życie dziecka poczętego zagrożonego aborcją

18.30:  za ++ w czyśćcu cierpiących

 

Czwartek, 05.12.

17.30: O potrzebne łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Moniki

17.30:  +Irena Kopera-2r.śm., za ++ z rodziny Koperów i Jazwińskich

18.30:  +Dziękczynno- błagalna z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę MB

 

Piątek,  06.12.

17.30: + Dorota Wójcik -32r. śm.; + Alicja, + Stanisław Wójcik

18.30: + Józefa Stawera

 

Sobota,  07.12.

9.00:  + Rozalia, + Adam, + Andrzej Cieśliczko

chrzest

17.30:  Dziękczynna w int. Marty i Piotra w 12 rocz. urodzin, w int. ich mamy Małgorzaty i babci Mieczysławy o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

 

Niedziela,  08.12.

8.00: + Henryk Duniak int. od uczestników pogrzebu

8.00: + Teodozja Stępnicka- 3r. śm.; + Zbigniew Stępnicki, + Ignacy Kochel

 

10.00: + Zofia Raczyńska- 9 m-c po śm.

10.00: + Leon- 14r. śm.; + Marianna, + Stanisław, + Tadeusz, + Stanisław Helbik; + Stanisława, + Stanisław Toboła, + Teresa, + Bronisław Teodorczyk

 

11.30: za ++ z rodzin Ożogów, Romanowiczów, Konradów, Pawliszów

i Wiluszów

11.30: O łaskę zdrowia dla Anny

 

13.00: Dziękczynna z okazji zakończenia remontu organów. Eucharystia będzie sprawowana w intencji inicjatorów tego remontu, wszystkich spierających finansowo ten projekt,  uczestników i wykonawców koncertów, w intencji wykonawców remontu instrumentu, a także w intencji chórów, scholi naszej parafii i organistów.

chrzty    

 

18.00: W int. Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci

Wersja do druku