Lis 18, 2019

Posted in Aktualności

Taizé w Smolcu – ugośćmy pielgrzymów

Taizé w Smolcu – ugośćmy pielgrzymów

W naszej parafii rozpoczęliśmy przygotowania do przyjęcia pielgrzymów, którzy przyjadą na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé, które odbędzie się w dniach 28.12.2019 – 01.01.2020

Pierwszym etapem tych przygotowań jest zebranie deklaracji od mieszkańców naszej parafii o gotowości do przyjęcia do domów pielgrzymów.  Deklaracja do pobrania >TUTAJ<

Tak jak wspominał Brat Bernard ze wspólnoty Taizé, młodzi pielgrzymi oczekują naprawdę niewiele –2 metry kwadratowe powierzchni, aby rozłożyć swój materac i śpiwór, dostęp do łazienki oraz śniadania w czterech kolejnych dniach spotkania.

W ostatnim dniu czyli pierwszego stycznia liczymy, że gospodarze ugoszczą mieszkających u nich pielgrzymów rodzinnym obiadem.

Przyjęcie pielgrzymów do domów nie musi się tez wiązać z rezygnacją gospodarzy z zabawy Sylwestrowej. W Sylwestra pielgrzymi wrócą do domów około godziny 2.30.

Brak znajomości języków obcych tez nie jest przeszkodą do przyjęcia pielgrzymów. Wystarczy przyjaźnie wyciągnięta dłoń i uśmiech. Te tak piękne gesty wystarczą do okazania naszej gościnności.

Deklaracje dostępne są w kościele i na stronach internetowych Parafii i Smolec24, a także przy wejściu do kościoła. Prosimy je przekazywać księżom z naszej parafii.

Jeszcze raz zachęcamy do przyjęcia młodych pielgrzymów i jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy już wyrazili gotowość przyjęcia pielgrzymów i przekazali swoje deklaracje – Bóg zapłać.

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Taize zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę połączoną ze śpiewaniem kanonów Taize w każdą niedzielę poczynając od przyszłego tygodnia czyli od 24 listopada o godzinie 17.20. Chcemy się wspólnie modlić uwielbiając Pana i prosząc go o pomyśle przygotownaie i udany przebieg spotkania wspólnoty Taize we Wrocławiu.

 

Deklaracja do pobrania >TUTAJ<

Więcej informacji o spotkaniu Taizé >TUTAJ<

Wersja do druku