Lis 23, 2019

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (24.11.2019)

Wspomnienia liturgiczne:

– w sobotę: św. Andrzeja Apostoła

  1. Kawiarenka Siloe będzie otwarta do 01 grudnia. Ponowne otwarcie 12 stycznia.
  2. Dziś zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., wraz z ich rodzicami na Mszę o 13:00 i spotkanie po niej.
  3. Dziś także w naszej parafii odbędzie się kwesta na schroniska św. brata Alberta, znajdującego się we Wrocławiu. Zwłaszcza teraz i w kolejnych miesiącach będzie coraz więcej mieszkańców tych schronisk, dlatego możemy przyjść z pomocą dla opiekunów tych placówek. Wolontariusze ze schronisk brata Alberta będą stać z puszkami po każdej Mszy św.
  4. Poradnia rodzinna  przy naszej parafii zaprasza na Kurs Metody Rozpoznawania Płodności według zasad metody objawowo- termicznej podwójnego sprawdzenia. Rozpoczęcie jutro w salce parafialnej od godz. 18.00 do 20.00.
  5. Grupa charytatywna Św. Franciszka w Smolcu 1 grudnia w niedzielę będzie rozprowadzać w przedsionku kościoła wianuszki adwentowe. Serdecznie zapraszamy do ich nabycia.  Prosimy także  o dostarczanie żywności i art. chemicznych dla biednych i potrzebujących będących pod opieką grupy charytatywnej. Dary prosimy pozostawiać w przedsionku kościoła do 18 grudnia. Za wszelką pomoc i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy kolejne rodziny do decyzji o przyjęciu do swoich domów pielgrzymów. Przyjecie młodych pielgrzymów nie będzie się wiązało z ich długim przebywaniem w domach rodzin przyjmujących gości. Pielgrzymi będą opuszczali domy zaraz po śniadaniu około godziny 7.30 rano i będą wracali do domów po kolacji około godziny 22.00.

Deklaracje dostępne są w kościele i na stronach internetowych Parafii i Smolec24, a także przy wejściu do kościoła. Prosimy je przekazywać księżom z naszej parafii.

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Taize zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę połączoną ze śpiewaniem kanonów Taize w każdą niedzielę poczynając od dzisiejszej niedzieli o godzinie 17.20. Chcemy się wspólnie modlić uwielbiając Pana i prosząc go o pomyśle przygotowanie i udany przebieg spotkania wspólnoty Taize we Wrocławiu.

 

BIURO PARAFIALNE CZYNNE JEST WE WTOREK, CZWARTEK I  SOBOTĘ PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.

 

Intencje mszalne:

 

Poniedziałek,  25.11.

17.30: + Edward Piskor – od rodziny z Wadowic

18.30: + Marian Kielar 25 gr.

18.30: O łaskę wiary dla Krzysztofa i Piotra

 

Wtorek, 26.11.

17.30: + Elżbieta Buduj- 1r. śm. O zdrowie i Boże bł. dla pana Czesława z okazji urodzin

18.30: + Marian Kielar 26 gr.

 

Środa, 27.11.

17.30: + Edward Piskor, m-c po pogrzebie od jego uczestników

18.30:  + Marian Kielar 27 gr.

18.30: + Franciszek- 34r. śm.

 

Czwartek, 28.11.

17.30: Dziękczynna w int. pani Elżbiety i pani Lidii o Boże bł., zdrowie,

opiekę MB

18.30:  + Marian Kielar 28 gr.

18.30:  + Stanisława i + Jan Popielowie, + Maria i + Jan Bigasowie, + Urszula Olik i za ++ z rodziny Popielów, Bigasów, Dubielów, Rybczyńskich, Godziszewskich i Sawikowskich.

 

Piątek,  29.11.

17.30: + Franciszek Jaworski- int. od uczestników pogrzebu.

18.30: + Marian Kielar- 29 gr.

18.30: O zdrowie dla Anny i Piotrusia

 

Sobota,  30.11.

9.00:  + Marian Kielar- 30 gr.

17.30:  za + + rodziców: Andrzej, Kazimiera  i Wit i za ++ z ich rodzin

17.30: Dziękczynna w int. pani Renaty i pana Andrzeja z okazji imienin i urodzin o Boże bł, zdrowie, opiekę MB

 

Niedziela,  01.12.

8.00: + Karolina, + Józef, + Franciszek Bieńkowscy

8.00: + Dziękczynna w int. IV Róży Różańcowej

 

10.00: za spokój duszy śp. Andrzeja- bratanka

10.00: + + znajomi, przyjaciele, małżeństwa: Przewłockich, Giewisów

i za 6 ++ pań z zaprzyjaźnionego grona ze Smolca

 

11.30: +Zygmunt Matelski; za ++ rodziców z obu stron

11.30: + Andrzeja (ona ) Kozłowska

 

13.00: Dziękczynna za otrzymane łaski

chrzty    

 

18.00: Dziękczynna w int. Agaty w 20 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie i opiekę MB.

Wersja do druku