Gru 7, 2019

Posted in Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU (08.12.2019)

II NIEDZIELA  ADWENTU

08.12.2019.

Dziś o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia remontu organów. Eucharystia będzie sprawowana w intencji inicjatorów tego remontu, wszystkich wspierających finansowo ten projekt,  uczestników i wykonawców koncertów, w intencji wykonawców remontu instrumentu, a także w intencji chórów, scholi naszej parafii i organistów.

Na tę godzinę Mszy św. zapraszamy także rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne i poświęcenie medalików. Zapraszamy także wszystkie dzieci do udziału w roratach o 18:30.

 

Także dziś o godz. 19.15 w kościele odbędzie się spotkanie dla pierwszego roku przygotowań do bierzmowania ( ósme klasy).

 

W tym tygodniu wspominamy:

– w sobotę: : św. Jana od Krzyża

 

W czasie Adwentu przygotowujemy się z Najświętszą Maryją Panną na spotkanie ze Zbawicielem. Zapraszamy na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku  o g. 18.30 w soboty o 9.00.

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które w naszym kościele odbędą się w dniach 13- 15 listopada: od piątku do niedzieli włącznie. Poprowadzi je ks. Krzysztof Pełech. Od 25 lipca do 10 listopada przeszedł od drogę św. Jakuba z Bielawy do Santiago de Compostella, 3400 km. Podzieli  się swoim doświadczeniem rekolekcji w drodze, opowie o swoich przeżyciach związanych z tym pielgrzymowaniem.

Spowiedź przed Bożym Narodzeniem zaplanowana jest na poniedziałek, 16 grudnia.

 

Grupa Charytatywna działająca przy naszej parafii prosi  o dostarczanie żywności i art. chemicznych dla biednych i potrzebujących będących pod opieką  tejże grupy. Dary prosimy pozostawiać w przedsionku kościoła do 18 grudnia.

W zeszłą niedzielę zebrano kwotę 1225 zł. ze sprzedaży wianków,  które przeznaczone są na doposażenie paczek żywnościowych i 200 zł za ręcznie robione aniołki, którą w całości przekazujemy ich wykonawczyni, a naszej podopiecznej.

W tym roku 22 grudnia zapraszamy do nabycia nowych/świeżych stroików świątecznych na stół wigilijny. Wszystkim wolontariuszom pomagającym przy wykonaniu wianuszków świątecznych składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Taize zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę połączoną ze śpiewaniem kanonów Taize w każdą niedzielę o godzinie 17.15. Do tej pory 50 rodzin zadeklarowało chęć przyjęcia 150 pielgrzymów podczas grudniowego spotkania Taize we Wrocławiu. Wszystkie te rodziny gorąco zapraszamy na spotkanie z przedstawicielką Wrocławskiego Centrum Przygotowań w najbliższą sobotę o 18:30 u nas w kościele.

 

Rada Rodziców, dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smolcu serdecznie zaprasza na „Kiermasz świąteczny”, który odbędzie się dnia 15.12 (niedziela) od godziny 8.00 do 15.00 w sali widowiskowej nowej części szkoły. Będzie można kupić ozdoby świąteczne, tradycyjne potrawy i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

Opłatki na stół wigilijny zostały już poświęcone. Ofiary składane przy opłatku podobnie jak przy wypominkach przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Opłatki  są wyłożone na stoliku przed balaskami.

Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”

Małe – 6 zł., duże – 14 zł. Są umieszczone na stoliku przy filarze pod chórem.

Ruszyły zapisy na na IV Parafialny Bal Charytatywny, który odbędzie się 1 lutego 2019 rok, o godz. 19.00 w Hotelu Terminal przy ul. Rakietowej 33 we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej charytatywnej imprezie, z której dochód w tym roku zostanie przeznaczony na renowację tarcz zegarowych na kościelnej wierzy. Bilety w cenie 200 PLN od osoby należy rezerwować u organizatorów. Ilość miejsc jest ograniczona, a bilety, jak co roku, rozchodzą się bardzo szybko. Więcej informacji na stronie parafialnej oraz na stronie Balu na Facebook’u.

 

BIURO PARAFIALNE CZYNNE JEST WE WTOREK, CZWARTEK I  SOBOTĘ PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.

 

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  09.12

17.30: + + z rodziny Kucharskich, Chomiczów, Stankowskich, Ławniczków, Kiwoszów i Szokalskich; + Anna Stołowczyk, + Leona( ona) Raufa

18.30: za dusze w czyśćcu cierpiące

18.30:

 

Wtorek, 10.12.

17.30: + + Bronisław Hajdasz. Int od chrześniaka Kazimierza z rodziną

18.30: +

 

Środa, 11.12.

17.30:

18.30:  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla całej rodziny

 

Czwartek, 12.12.

17.30: + Henryk Duniak . int od pracowników Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Smolcu

18.30:  +Stanisław

 

Piątek,  13.12.

09.00:

17.30: Dziękczynna z okazji 50 rocz. urodzin, o dalsze łaski i bł. Boze dla Jubilatki i jej rodziny

17.30: + Teresa Urszula Olik- 6 m-c po śm.

18.30: + Ludwik, + Katarzyna, + Andrzej Błądek, + Marianna i + Stefan Bujak, ++ z rodziny

18.30: W int. Panu Bogu wiadomej

 

Sobota,  14.12.

9.00:   + Jan Pawlicki- 8r. śm., + Klara, + Edmund

17.30:  + Stefan Korkosz-13r. śm.

17.30:  + Marianna, +Czesław Skonieczni, + Emilia, + Stanisław Jarczyńscy

 

Niedziela,  15.12.

8.00: + Stanisław Kwit- 28r. śm., + Jan- 1r. śm., + Tomasz, + Halina, + Helena

 

10.00: + Rozalia, + Stanisław, + Tadeusz Kowalczyk. Int od rodziny

10.00: + Jerzy Drewniak- 6r. śm.

 

11.30: + Stanisława, + Antoni Siewierscy

11.30:

 

13.00: pro populo

chrzty    

 

18.00: za ++ z rodziny Michno, Uryszek, Kwit i Lisieckich

Wersja do druku