Sty 25, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ZWYKŁA (26.01.2020)

Dziś w naszej parafii zostanie przeprowadzona po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek dla pani Anny, wieloletniej katechetki pracującej na terenie Wrocławia, a obecnie chorującej na neuroboreliozę i nowotwór kręgosłupa. Z tego powodu doświadcza problemów z oddychaniem i z chodzeniem, jak i depresji co uniemożliwia jej normalne wykonywanie codziennych prac. Leczenie boreliozy nie jest objęte wystarczającą refundacją, stąd jej prośba o wsparcie finansowe na leki i rehabilitację.

Dyrekcja , grono pedagogiczne  i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się dnia 26 stycznia ( niedziela) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej nowej części szkoły.

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: św. Tomasza z Akwinu

– w piątek: św. Jana Bosko

Zakończyły się w sobotę odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie kapłanów do swoich domów, za wspólną modlitwę, rozmowę, ofiary pieniężne. Dziękujemy za życzliwość okazaną ministrantom i młodzieży.

W sobotę 01 lutego odbędzie się nauka przed chrztem po Mszy św. wieczornej, około 19.00 w salce katechetycznej.

W  niedzielę 02 lutego  zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., rodziców, rodziców chrzestnych na Mszę św. tylko o godz. 16.00, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przypominamy o zabraniu ze sobą świec chrzcielnych.

21 lutego w naszej parafii rozpoczynają się 33 dniowe rekolekcje zakończone uroczystym aktem zawierzenia Maryi wg św. Ludwika. Rekolekcje każdy odprawia sam w domu. Całość prowadzi nasza parafialna Wspólnota Oddanych Maryi działająca w ramach Siloe Smolec. Wszystkie niezbędne informacje są na plakatach w przedsionku kościoła. Bardzo zachęcamy do zawierzenia się Maryi w tej właśnie formie.

 Grupa charytatywna prosi o dostarczenie ubrań oraz bielizny damskiej w rozmiarze powyżej XL, buty o nr 41-42, ręczniki, pościel i koce a także naczynia i sprzęt agd. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

Organizujemy wyjazd na sanki i narty w poniedziałek 10 lutego do schroniska Andrzejówka w Górach Wałbrzyskich. Dzieci jadą z przynajmniej jednym z rodziców – należy zabrać ze sobą trzeba sanki, picie i jedzenie. Program: Msza św. w kościele o 08.00, 08.45 wyjazd autokarem; 10.45: sanki i narty; około 15.00- 16.00 powrót do domu. Koszt 25 zł. od osoby. Zapisy  i więcej informacji w zakrystii.

Ośrodek Omega Sport  zaprasza dzieci i młodzież w wieku 4-16 lat do udziału w półkoloniach organizowanych na obiekcie w Smolcu w trakcie ferii zimowych. W programie rozgrywki sportowe, konkursy i wycieczki.  Więcej informacji na plakatach umieszczonych w gablocie.

W czwartek 23 stycznia otrzymaliśmy pozwolenie na remont dachu naszego kościoła od  Starostwa Powiatowego. Tak więc mamy już wszystkie dokumenty i pozwolenia na remont dachu naszego kościoła.

 

KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od 09.30 do 10.30

 

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  27.01.

18.00: +  Franciszek Umławski 27 gr.

 

Wtorek, 28.01.

18.00: + Franciszek Umławski 28 gr.

 

Środa, 29.01.

18.00: + Franciszek Umławski 29 gr.

 

Czwartek, 30.01.

08.00: + Franciszek Umławski 30 gr.

18.00:

 

Piątek, 31.01.

18.00:

 

Sobota,  01.02.

9.00:   Wynagradzająca NSM za obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki

18.00:  Dziękczynna w int. Hani Łaciny w 1 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

18.00:  za ++ z rodziny Bożyczko, Bazylińskich, Rzęsa, Górka, Zwolak

 

Niedziela,  02.02.

8.00: + Irena Mizura

8.00: + Mieczysława, + Bolesław, + Tadeusz Szela, + Janina Podgórska

10.00: + Dziękczynna w int. Marysi, Ani i Wiesi o Boze bł., zdrowie, na dalsze lata

11.30: + Emil Ilnicki- 22r. śm. Za ++ z rodziny Ilnickich, Wysoczańskich, Jankiewicz, Chmura

11.30:

13.00: + Aniela, + Adam,, + Agata Radaś, + Irena, + Julian Popiel

13.00:

18.00: Dziękczynna w int. Poli- 3 rocz. urodzin, Oskara i Kacperka o Boze bł., by MB ich wspierała.

Wersja do druku