Sty 1, 2020

Posted in Aktualności

Taizé w Smolcu

Taizé w Smolcu

Zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodych – dziś wczesnym przedpołudniem pielgrzymi rozjechali się do swoich domów w Hiszpanii, w Rumunii, Słowenii, we Włoszech, na Białorusi i Ukrainie, w różnych miejscach Polski. Te kilka dni wspólnych modlitw, wędrówek po Wrocławiu, wspólnego śpiewu i rozmów (nieraz do białego rana) dało wszystkim nam odczuć siłę i piękno Kościoła, który tworzymy. Młodzi chrześcijanie zgromadzeni wokół krzyża Chrystusa wspólnie wielbią Boga, modlą się o pokój i miłosierdzie dla świata, ale jednocześnie, poprzez otwierania się na Bożą łaskę, budują radosną wspólnotę, która jest dla wszystkich, nie tylko wierzących, widzialnym znakiem pokoju i Bożej miłości. Obficie czerpią ze źródła Łaski i niosą wiarę, miłość i nadzieję do swoich małych wspólnot. A ile przy tym jest radości!!! Sami zobaczcie 🙂

Wersja do druku