Mar 21, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22.03.2020)

Wspomnienia liturgiczne:

– w środę: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 18.00 i 19.00. Parafian nie związanych z rekolekcjami Oddanych Maryi i nie składających deklaracji duchowej adopcji zapraszamy na godz. 18.00.

Przypominamy, że do 29 marca ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski udzielił  dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.: osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem.  Dla każdego wiernego skorzystanie z udzielonej dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę we wskazanym czasie nie jest grzechem. Prosimy, by osoby mające jakiekolwiek objawy infekcji nie przychodziły do kościoła.

Dziś odbędzie się  transmisja przez Internet z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.30, a w piątek  nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.  Będzie dostępna na profilu Siloe na facebooku. Dziękujemy bardzo panu Tomaszowi Soróbce za propozycję i zorganizowanie tego przekazu. www.fb.com/siloesmolec/

Komunia św. w niedzielę będzie rozdzielana także poza Mszą św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00 dla tych wiernych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. w tradycyjny sposób.

Były już odprawiane i będą jeszcze odprawiane Msze św. z intencją przebłagalną do Pana Boga o oddalenie epidemii. Także codziennie w modlitwie wiernych modlimy się za chorych, służbę zdrowia i inne służby walczące z epidemią.

O godz. 20.30 codziennie członkowie różnych wspólnot parafialnych w domu, a księża w kościele, modlą się różańcem z prośbą za chorych, oddalenie epidemii, za lekarzy, pielęgniarki i inne służby.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 17.15 i  o 19.00. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.15.

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza parafian do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą, która jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka.

Przystąpienie do duchowej adopcji  odbędzie się w środę  25 marca w czasie Mszy Św. o godz. 19.00 i rozpocznie  się w tym dniu od złożenia przyrzeczenia w kościele.

Modlitwa trwa 9 miesięcy do Bożego Narodzenia tj. 25 grudnia i polega na codziennym odmówieniu modlitwy za dziecko nienarodzone oraz jednej dziesiątki różańca świętego w tej intencji. Więcej informacji na ulotkach przy gazetach.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne prosimy parafian, by nie przywozić ubrań i innych rzeczy do kościoła.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”, informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.)

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Kamil Zieliński, zam. w Smolcu i Agnieszka Budzich zam. w Smolcu. Zap. III
  2. Łukasz Grzegorz Zapała, zam. w Smolcu, Aleksandra Alicja Kozyra w Smolcu. Zap. II
  3. Arkadiusz Kasperski zam. w Smolcu i Katarzyna Budzich zam. w Smolcu.   II

Kancelaria parafialna  w sprawach pilnych będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30. i w sobotę od 09.30 do 10.30.

 

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  23.03

08.00: Za parafian

18.00: o łaskę wiary dla Krzysztofa i Piotra

18.00:

 

Wtorek, 24.03.

18.00: Przebłagalna do Pana Boga o oddalenie epidemii, choroby, o wsparcie dla chorych, lekarzy i innych służb

18.00:

 

Środa, 25.03.

17.00:

18.00: za dzieci poczęte, a nienarodzone, aby mogły się urodzić. By rodzice ze Wspólnoty Krzyża Świętego i Różańca Rodziców za Dzieci oraz parafianie podjęli duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą.

18.00:  za Członków Wspólnoty Oddanych Maryi, w szczególności za kończących rekolekcje 33 dni, o opiekę Maryi dla każdej z tych osób i rozwój naszej wspólnoty.

 

Czwartek, 26.03.

08.00: Za parafian

18.00: + Leszek Nachaj- 1 r. śm., + Michał Nachaj- 18r. śm.

 

Piątek, 27.03.

18.00:  Za parafian

18.00:

 

Sobota,  28.03.

09.00:

18.00:  + Jan Kamienowski

18.00:  Dziękczynna w int. pana Józefa w 70 rocz. urodzin z prośbą o Boże bł. , zdrowie, opiekę MB dla niego

 

Niedziela,  29.03.

8.00:  dziękczynna w int. Rodziny o Boże bł, zdrowie, opiekę MB

10.00: :  Dziękczynna w int. Michała w  rocz. urodzin z prośbą o Boże bł. , zdrowie, opiekę MB dla niego

10.00: + Tadeusz, + Bartosz

11.30: + Adela Wiatr- 1r. śm.

11.30: Dziękczynna w int. Antka w 9 r.  urodzin   o Boże  bł., zdrowie,

opiekę MB

13.00: :  Dziękczynna w int. wnuków: Kornel i Marcel z prośbą o Boże bł. ,

zdrowie, opiekę MB dla nich

13.00: 

18.00:

Wersja do druku