Mar 14, 2020

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!!!

Drodzy Parafianie!

Wspólnoty naszej smoleckiej parafii postanowiły podjąć dzieło modlitwy w intencji naszych rodzin, całej parafii i naszej Ojczyzny. Od 16 marca zwyczajowo Kościół zaprasza do modlitwy nowenną przed Zwiastowaniem  Najświętszej Maryi Panny (25.03). W tym roku zbiegło się to z tak trudnym dla nas wszystkich czasem zagrożenia epidemiologicznego, które już dotyka nas bezpośrednio, ogranicza mocno nasze funkcjonowanie i wzbudza uzasadnione obawy o najbliższą przyszłość.  Róbmy, co w naszej mocy, tak po ludzku, by wspierać działania władz i ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa, ale nie zapominajmy, kto jest najwyższą instancją dla nas chrześcijan, kto nas chroni  i wspiera i w czyjej mocy jest ratunek dla świata.

My podejmujemy ten trud modlitewny przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny:

–  za naszą Ojczyznę i  parafię;

– ogarniamy modlitwą kapłanów, pracowników służby zdrowia  i wszystkich służb porządkowych, przedstawicieli których w naszym gronie nie brakuje, a którzy tej modlitwy teraz potrzebują szczególnie;

– modlimy się o światło Ducha Świętego dla naszych władz, zarówno tych daleko w Warszawie, jak i tych naszych lokalnych, by podejmowane przez nich działania były efektywne i przyniosły oczekiwane skutki;

– prosimy o ochronę naszych rodzin, a w szczególności  tych członków naszej parafii, którzy w domach pozostać nie mogą, byśmy my wszyscy mogli funkcjonować, mieli co jeść, czym ogrzać dom, mieli prąd i Internet , co daje nam możliwość pracy i nauki z domu;

– za dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, by jak najwięcej naszych parafian podejmowało 9-miesięczną modlitwę za dzieci nienarodzone (ta intencja jest w sposób szczególny związana z uroczystością Zwiastowanie Pańskiego).

Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się do tej modlitwy! Jeśli możecie to zaplanujcie ją każdego dnia na godz. 20.30, wspierając w ten sposób naszych kapłanów, którzy na prośbę Episkopatu Polski o tej godzinie będą codziennie w kościołach (bez udziału wiernych) odmawiać  różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Liczymy, że wielu z Was również znajdzie czas nie tylko na nowennę ale i na różaniec w duchowej łączności z nimi.

KKCH Siloe Smolec

Wspólnota Oddanych Maryi z 37 osobową grupą rekolekcyjną

Krąg Biblijny

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego