Mar 14, 2020

Posted in Aktualności

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!!!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!!!

Drodzy Parafianie!

Wspólnoty naszej smoleckiej parafii postanowiły podjąć dzieło modlitwy w intencji naszych rodzin, całej parafii i naszej Ojczyzny. Od 16 marca zwyczajowo Kościół zaprasza do modlitwy nowenną przed Zwiastowaniem  Najświętszej Maryi Panny (25.03). W tym roku zbiegło się to z tak trudnym dla nas wszystkich czasem zagrożenia epidemiologicznego, które już dotyka nas bezpośrednio, ogranicza mocno nasze funkcjonowanie i wzbudza uzasadnione obawy o najbliższą przyszłość.  Róbmy, co w naszej mocy, tak po ludzku, by wspierać działania władz i ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa, ale nie zapominajmy, kto jest najwyższą instancją dla nas chrześcijan, kto nas chroni  i wspiera i w czyjej mocy jest ratunek dla świata.

My podejmujemy ten trud modlitewny przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny:

–  za naszą Ojczyznę i  parafię;

– ogarniamy modlitwą kapłanów, pracowników służby zdrowia  i wszystkich służb porządkowych, przedstawicieli których w naszym gronie nie brakuje, a którzy tej modlitwy teraz potrzebują szczególnie;

– modlimy się o światło Ducha Świętego dla naszych władz, zarówno tych daleko w Warszawie, jak i tych naszych lokalnych, by podejmowane przez nich działania były efektywne i przyniosły oczekiwane skutki;

– prosimy o ochronę naszych rodzin, a w szczególności  tych członków naszej parafii, którzy w domach pozostać nie mogą, byśmy my wszyscy mogli funkcjonować, mieli co jeść, czym ogrzać dom, mieli prąd i Internet , co daje nam możliwość pracy i nauki z domu;

– za dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, by jak najwięcej naszych parafian podejmowało 9-miesięczną modlitwę za dzieci nienarodzone (ta intencja jest w sposób szczególny związana z uroczystością Zwiastowanie Pańskiego).

Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się do tej modlitwy! Jeśli możecie to zaplanujcie ją każdego dnia na godz. 20.30, wspierając w ten sposób naszych kapłanów, którzy na prośbę Episkopatu Polski o tej godzinie będą codziennie w kościołach (bez udziału wiernych) odmawiać  różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Liczymy, że wielu z Was również znajdzie czas nie tylko na nowennę ale i na różaniec w duchowej łączności z nimi.

KKCH Siloe Smolec

Wspólnota Oddanych Maryi z 37 osobową grupą rekolekcyjną

Krąg Biblijny

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego

Wspólnota Różańca  Rodziców za Dzieci

Smolec Cantans

Rodziny związane ze Scholą Dziecięcą

Chór Parafialny

Wspólnota Żywego Różańca

Krąg Smolecki Wspólnoty Kościoła Domowego

Scholec

 

Poniżej zamieszczamy do pobrania (w czterech osobnych plikach) teksty nowenny na każdy dzień, począwszy od 16 marca:

NOWENNA W WERSJI DLA MS WORD

LINK 1

LINK2

LINK3

LINK4

Wersja do druku