Kwi 4, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa (05.04.2020)

Ks. arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski udziela dyspensy na czas nieokreślony ( tzn. do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i inne dni świąteczne. Oznacza to, że nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

Spowiedź w tym tygodniu codziennie od godz. 17.30 do 18.00. Należy umawiać się telefonicznie. Można dzwonić codziennie od godz. 16.00 do 16.30 pod numer 071/316-84-46.

W obecnej sytuacji utrudnionego dostępu do spowiedzi sakramentalnej Kościół wskazuje sposób uzyskania przebaczenia grzechów ciężkich w wyjątkowej sytuacji niemożności wyspowiadania się. Jest nim wzbudzenie żalu doskonałego za grzechy oraz szczere pragnienie (postanowienie) wyspowiadania się. Więcej informacji na ten temat na parafialnej stronie internetowej.

Dziś odbędzie się  transmisja przez Internet z naszego kościoła Mszy św. o godz. 11.30. Będzie dostępna na Facebook Siloe.   www.fb.com/siloesmolec/

Komunia św. w niedzielę będzie rozdzielana  poza Mszą św. o godz. 9.00, 11.00 i 14.00 dla tych wiernych, którzy o to poproszą. Wejście po pięć osób.

Z powodu trudności związanych z dostępem do Komunii św. sakramentalnej zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii św. duchowej. Więcej informacji na ten temat na parafialnej stronie internetowej.

Jeżeli ktoś z parafian chciałby porozmawiać na tematy związane z wiarą, religią, to prosimy dzwonić na nr telefonu parafialnego  od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 14.00.

Ze względu na ograniczenia z wiązane z sytuacją epidemiczną osoby zainteresowane ( małżonkowie, narzeczeni) proszeni są o kontakt z Poradnią Rodzinną drogą elektroniczną na adres email: poradnia.smolecdh@op.pl

Obchód dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w liturgii  Wielki Tydzień. Najbliższe dni i ich bogata liturgia umożliwią nam przeżywanie w sposób pogłębiony tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek będzie sprawowana o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej rozpocznie się  o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie będzie trwała do godz. 2100. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości spożywanych pokarmów. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 1500, zakończenie o  godz.2030.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 2100.

Zachęcamy do uczestniczenia w liturgii Triduum Paschalnego poprzez transmisję internetową  na Facebook Siloe.   www.fb.com/siloesmolec/

Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie możliwości uczestniczenia w liturgii w kościele.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele w tym roku nie będzie możliwe.   Błogosławieństwa pokarmów dokonuje w domu ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.  Tekst obrzędu błogosławieństwa pokarmów znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

W niedzielę wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 08.00.

Kancelaria parafialna  w sprawach pilnych będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  06.04

08.00:

17.15: W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00:+ Jan Marek Figiel – od uczestników pogrzebu

18.00: za dusze czyśćcu cierpiące

Wtorek, 07.04.

17.15:

18.00: za ++ z rodziny Stawera, Jędrzejczyk, Bagińskich, Kowalczyk, Wideł, Lewandowskich Leśniaków

18.00: Przebłagalna o oddalenie epidemii, o zdrowie dla chorych, Boże bł. dla lekarzy, pielęgniarek i innych służb.

Środa, 08.04.

17.15:

18.00: + Stanisława Karoń- 3 m-c po śm.

18.00:  + Józef Dereń

Wielki Czwartek, 09.04.

18.00: Dziękczynno- błagalna o Boże bł., zdrowie i opiekę MB. Int. od parafian.

18.00: W intencji Panu Bogu wiadomej

Wielki Piątek, 10.04

18.00:

Wielka Sobota,  11.04.

21.00:  W intencji parafian

Niedziela Wielkanocna,  12.04 .

10.00: + Zofia Sikora

10.00:

11.30: Dziękczynna w int. Natalii – 8r. ur.; Zosi w 4r. ur., w int pani Katarzyny

o Boże bł., zdrowie, opiekę MB dla całej Rodziny

11.30: Dziękczynna w int. rodziny państwa Frąckiewiczów o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

13.00: + Józef Stasik- 12r. śm.; za ++ z rodziny Stasików i Brzuchaczy

18.00:  + ks. Jan Puk, +o. Czesław Klimuszko, + ks. Adam Tyczyński, + ks. Bronisław Owczarz, ks. Marian Cembrowski, + ks. Andrzej Smołka, + ks. Marian Matula- Kubek, + ks. Tomasz Czajgucki