Kwi 3, 2020

Posted in Aktualności

„Nowe Życie” na Wielki Tydzień

„Nowe Życie” na Wielki Tydzień

Drodzy Parafianie! Przekazujemy w Wasze ręce numer specjalny czasopisma Archidiecezji Wrocławskiej „Nowe Życie”, zawierający teksty liturgii Wielkiego Tygodnia, opatrzone rozważaniami ks. prof. Mariusza Rosika. Aby otworzyć internetowe wydanie gazety, należy kliknąć w link pod tekstem, zatytułowany Wielki Tydzień.

Jeszcze na początku Wielkiego Postu nikt z nas nie spodziewał się, że czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego spędzimy nie na liturgicznej celebracji w świątyniach, ale osobno, w naszych domach, łącząc się ze wspólnotą Kościoła duchowo lub poprzez telewizję i media społecznościowe. Świat nam się zatrzymał. Być może to dobra okazja, by pogłębić swoje życie duchowe, odnowić naszą łączność z Chrystusem poprzez rozważanie wydarzenia Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Znajdźmy w Wielkim Tygodniu czas na codzienną lekturę Pisma Świętego i tekstów, które w tym wyjątkowym czasie proponuje nam liturgia Kościoła.

 

Wielki Tydzień

Wersja do druku