Kwi 4, 2020

Posted in Aktualności

Triduum Paschalne w naszych domach

Triduum Paschalne w naszych domach
Drodzy Parafianie!
Ze względu na zagrożenie epidemiczne wielu z nas nie będzie mogło uczestniczyć w liturgii w naszym kościele. Dlatego proponujemy i zachęcamy do: 
  • w Wielki Czwartek do gestów miłosierdzia wobec drugiego człowieka;  do przeczytania w rodzinach fragmentu Ewangelii o ustanowieniu Eucharystii i modlitwie za swoich duszpasterzy;
  • w Wielki Piątek do zdjęcia krzyża ze ścian mieszkań, odprawienia Drogi Krzyżowej i oddania czci temu krzyżowi w odpowiedni sposób;
  • w Wielką Sobotę ze względu na brak święcenia pokarmów – do wzajemnego błogosławienia – niech rodzice uczynią znak krzyża na czołach dzieci, niech ten sam gest uczynią wobec siebie małżonkowie i wszyscy domownicy; wieczorem w swoich rodzinach niech wspólnie odmówią wyznanie wiary, tak jak w niedzielę podczas Mszy św., a wypowiadając słowa i zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo, należy zatrzymać się na chwilę ciszy, rozważając tę prawdę, która stanowi centrum naszego chrześcijańskiego życia;
  • w Niedzielę Zmartwychwstania do wspólnej modlitwy – przed śniadaniem niech wszyscy domownicy staną do modlitwy, błogosławiąc pokarmy, które znajdą się na stole, zgodnie z tekstem który znajduje się do pobrania na stronie internetowej parafii 
Wersja do druku