Maj 2, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna (03.05.2020)

Dziś Komunia św. będzie udzielana o godz. 09.00, 11.00 i 14.00.

W kościele w czasie Mszy św. może przebywać 32 osoby + księża.

Na parkingu przy kościele jest wystawiony głośnik. Kto chce, może uczestniczyć we Mszy św. stojąc przy samochodzie lub w samochodzie. Komunia dla tych osób będzie udzielana po Mszy św. w kościele.

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest nadal aktualna.

Dziś o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z naszej miejscowości.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Floriana;

– w środę: świętych apostołów Filipa i Jakuba;

– I czwartek miesiąca: Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00;

– w piątek: św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Krąg Biblijny przy naszej parafii wraz z Siloe Smolec zapraszają na spotkanie z biblistą, księdzem profesorem Mariuszem Rosikiem, w piątek 8 maja o godzinie 19.00. Tematem spotkania będzie ostatnia księga Biblii – Apokalipsa św. Jana.

Z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych spotkanie odbędzie się w trybie online. Szczegóły dotyczące logowania zostaną podane na stronie internetowej parafii oraz na profilach facebookowych Kręgu Biblijnego i Siloe Smolec. Zapraszamy na spotkanie, a po nim zachęcamy do wspólnej lektury Apokalipsy św. Jana.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed Mszą św.

Informacje dotyczące uroczystości I Komunii św. znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

Rocznica I Komunii św. Informacje o tej uroczystości będą podane w następną niedzielę.

Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na tacę tutaj, w kościele, ale także za ofiary pieniężne przekazywane za pośrednictwem wpłat na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą troskę o kościół i księży.

Kancelaria parafialna  w sprawach pilnych będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

Zapowiedzi przedślubne:

Filip Piotr Głuszek, zam. w Smolcu i Monika Małgorzata Bator, zam. w Zduńskiej Woli zap. I.

INSTRUKCJA OBSŁUGI WEJŚCIA DO KOŚCIOŁA:

1. Pobieramy numerek.
  2. W ławkach siadamy zachowując odpowiednie odległości od innych.
  3. Po nabożeństwie odnosimy numerek na ławkę przy wejściu do kościoła.
  4. Dezynfekujemy ręce.
  5. Brak numerków jest informacją, że limit obecnych został wyczerpany i zapraszamy na inną godzinę Mszy św.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  04.05

08.00:

18.00:  + Stanisława Dziadura 4 gr.

18.00:  Dziękczynna za odzyskane zdrowie. Int. od pani Katarzyny

Wtorek, 05.05.

18.00: + Stanisława Dziadura 5 gr.

Środa, 06.05.

18.00: + Stanisława Dziadura 6 gr.

18.00: za dusze czyśćcu cierpiące

18.00: + Marian, + Aniela, + Stanisław z rodziny Sokalskich

Czwartek, 07.05.

08.00: + Stanisława Dziadura 7 gr.

18.00: O światło Ducha Świętego, wierność Bogu, łaskę świętości i opiekę MN dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

18.00: + Stanisława, + Michał Prochownik, za ++ ich rodziców: Antonina i  Andrzej, Anna i Jakub, Jan

Piątek, 08.05

18.00:  + Stanisława Dziadura 8 gr.

18.00: + Agata Górna- 1 r. śm.

18.00: + Stanisława, + Michał, + Anna, + Jakub Prochownik, + Antonina, + Andrzej Dubrowscy

Sobota,  09.05.

09.00:

18.00:  + Stanisława Dziadura 9 gr.

18.00: + Stanisław Gibała

Niedziela  10.05 .

08.00: + Stanisława Karoń 4 m-c po śm.

08.00: Dziękczynna w int. II Róży – za członkinie żywe i zmarłe oraz w intencji ich rodzin

10.00:  Dziękczynna w int. wnuczek: Oliwii, Mileny, Liliany, Karoliny o Boże bł., zdrowie, opiekę MB. Za + Kazimierz Pilawa, + Kazimierz Szybiak, + Józef Dzimira

10.00: Dziękczynna za szczęśliwą operacje dziecka, za lekarzy prowadzących

11.30: + Stanisława Dziadura 10 gr.

11.30:

13.00: + Henryk, + Waleria, + Kazimierz Duniak

18.00:  + Stanisława Siewierska, + Antoni Siewierski; za ++ z rodziny Brzuchaczów i Siewierskich