Lip 12, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła (12.07.2020)

Wspomnienia liturgiczne:
– w poniedziałek: św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w środę: św. Bonawentury, bpa i dK
– w czwartek: NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej

W poniedziałek 13 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci MB Fatimskiej z okazji kolejnej rocznicy objawień. Po niej krótkie omówienie objawień lipcowych.

W czwartek z kolei zapraszamy wszystkich noszących szkaplerze na Mszę św. o godz. 18:00. Od 17:40 przed wejściem będzie czekać przedstawicielka wspólnoty Oddani Maryi, będzie można zasięgnąć informacji czym jest szkaplerz, mamy kilka sztuk, być może ktoś zdecyduje się taki szkaplerz nałożyć (w czasie Mszy św. nakłada go kapłan).

W czasie wakacji zmienia się porządek odprawiania Mszy św.: w niedziele i święta nakazane: nie ma Mszy o 13:00; W poniedziałki Msza św. o godz. 08:00; od wtorku do soboty o 18:00; w soboty dodatkowo o 09:00.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek wyjątkowo po Mszy św. czyli od 19:00 i w sobotę od 10:00 do 11:00.

Ks. Prałat Alfons przebywa obecnie na leczeniu w szpitalu na Borowskiej. Prosimy o modlitwę.

Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Anny na Górze Św. Anny w sobotę 08 sierpnia. W programie Msza św., zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, spacer po dróżkach kalwaryjskich. Koszt (autokar + ubezpieczenie) 50 zł. Są wolne miejsca, wszystkich jest 54, o ile uczestnicy będą w maseczkach. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Riedel zam. w Krzeptowie i Kinga Anna Tobiasz zam. we Wrocławiu, zap. II.

Mateusz Siwek zam. w Smolcu i Paulina Renata Hambicka zam. w Środzie Śl., zap. I

Jakub Paweł Trocha zam. w Chełmcach i Agnieszka Maria Baczewska zam. w Smolcu, zap. I

Paweł Marcin Leszczewski zam. w Smolcu i Marta Joanna Parafińska zam. w Smolcu, zap. I

Korneliusz Robert Wryszcz zam. w Mokronosie G. i Katarzyna Krystyna Helbik zam. w Mokronosie G., zap. I