Wrz 12, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020)

Dziś uroczystość I Komunii św. w naszej parafii o godz. 10.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Z okazji kolejnej rocznicy objawień fatimskich zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 w kościele. Po Mszy św. wykład o objawieniach fatimskich.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– we wtorek: NMP Bolesnej

– w środę: św. męczenników Korneliusza i Cypriana

-w piątek: św. Stanisława Kostki

Remont dachu naszego kościoła już się rozpoczął.  Od dnia jutrzejszego ze względu na prace remontowe kościół będzie  zamknięty. Będzie jeszcze Msza św. w poniedziałek o godz. 08.00.

Od 14 września Msze św. w tygodniu i w niedzielę będą odprawione w kaplicy cmentarnej w Smolcu. Prosimy dojeżdżać samochodem do kaplicyul. Starowiejską,  skręcając na rozwidleniu przed starym cmentarzem w prawo, a wracając koło starego cmentarza.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszamy parafian do pomocy w niektórych pracach. W poniedziałek 14 września od godz. 14.00 będziemy zabezpieczać wnętrze naszego kościoła na czas remontu i prowadzić prace porządkowe. Zapraszamy każdego, kto może pomóc w godzinach popołudniowych. Zaś we wtorek 15 września  i kolejne dni zapraszamy mężczyzn do usunięcia polepy ze strychu naszego kościoła. Trzeba zabrać ze sobą wiadro, łopatę, grabki. Prace rozpoczną się każdego dnia od godz. 16.00 do 20.00.

Do końca grudnia można także wpłacać pieniądze na remont kościoła do przedstawicieli Rady Parafialnej, albo na konto remontowe, które jest podane na stronie parafii. Dziękujemy serdecznie za wpłaty tutaj, w kościele, czy na konto remontowe.

W piątek  w związku z układaniem rusztowania przy kościele w pobliżu przewodów elektrycznych nie będzie prądu na ul. Kościelnej. Wyłącznie nie powinno trwać dłużej niż ok. 1,5 h.

Spotkania modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Podwyższenia Krzyża Świętego będą odbywały  się w każdy czwartek o godz. 19.00

Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci wraz z różą dzieci, zaprasza do wspólnej modlitwy rodziców  za swoje dzieci, chrześniaków i dzieci z adopcji duchowej.
Każdy z 20-stu rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca za dzieci zgromadzone w róży, w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec.
Otocz systematyczną modlitwą swoje dzieci, to jest największy prezent, jaki możesz dać swoim dzieciom. Róża dzieci modli się w taki sam sposób za swoich rodziców. Informacje w gablocie.

W piątek po Mszy św. wieczornej  Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie na plebanii. Czytamy Księgę Apokalipsy.

Rodziców dzieci, które przyjmą Komunię św. w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne. W środę 23.09. o godz. 19.00- rodzice dzieci z klas: a,b,c. W czwartek 24.09. o godz. 19.00- rodzice dzieci z klas: d,e i dzieci spoza naszej szkoły.

W następną niedzielę zapraszamy na Mszę św. dożynkową, która będzie odprawiona o godz. 13.00. Zaś w Rybnicy Msza św. dożynkowa będzie odprawiona w sobotę 26 września o godz. 16.00.

Sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii zostanie udzielony w sobotę, 10 października o godz. 10.00. Sakramentu udzieli ks. bp Jacek Kiciński. Uroczystość odbędzie się w kościele p.w. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze we Wrocławiu ze względu na remont naszego kościoła. Młodzież nasza nie będzie dołączona do młodzieży tamtejszej parafii. Będzie to nasza uroczystość parafialna, tyle, że w innym kościele.

Kurs dla małżeństw Zatrzymaj się w biegu rozpoczyna się 18 września w parafii św. Augustyna we Wrocławiu i składa się z 7 spotkań. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  14.09.

08.00: Dziękczynna w int. wnuczki Michaliny z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze.

18.00: + Piotr Mączyński- 21r. śm.; + Aniela Mączyńska- 27r. śm.

Wtorek, 15.09.

18.00: + Honorata 6r.śm., + Józef, + Teresa, za ++ z rodzin Bilińskich, Matkowskich, Korpalskich i Ilnickich

Środa, 16.09.

18.00:  + Tadeusz Smolarczyk- int. od pani Baranowskiej i Kicińskiej

18.00:  + Krzysztof Dzieciątkowski w m-c po śm. od uczestników pogrzebu

Czwartek, 17.09.

08.00:

18.00: + Marek Uramowski- int od sąsiadów

18.00: + Jan, + Maria, + Amelia Firmanty

Piątek, 18.09.

18.00: + Helena, + Bronisław, + Izydor Stawera

18.00: + Halinka Kotlarz, + Agnieszka Mytnik, + Wiesława Pokrywka, + Jan Moszkowicz

Sobota,  19.09.

09.00:

Chrzest po Mszy św.

18.00: + Sandra Szurko, Jacek, +Hanna Guty, + Maria Węgrzykowska, + Andrzej Korczak

Niedziela 20.09 .

08.00: + Kazimierz Pawlik-26r. śm., za ++ z rodz. Pawlików i Koperów

10.00 :  + Franciszek Bieńkowski- 3r. śm., a także w int. p. Barbary w 80r. urodzin

11.30: Dziękczynna w int. Agatki w 6 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

13.00:  + Artur Kozieł-5r. śm.

13.00:  w intencji rolników, sadowników, ogrodników, działkowiczów i pszczelarzy o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

chrzty

18.00:  + Zenon Wicik – od uczestników pogrzebu