Lip 25, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (26.07.2020)

Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie samochodów i innych pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji będą zbierane ofiary pieniężne do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

Wspomnienia liturgiczne:

 – w środę: św. Marty

-w piątek: św. Ignacego z Loyoli

– I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi

– w przyszłą niedzielę: adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

 

W związku z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem Matki Bożej Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu  porcjunkuli. Od południa dnia 01 sierpnia do północy 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny. Warunki:

a) spowiedź i Komunia św.,

b)  nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga,

c) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,  np. Zdrowaś Maryjo.

 

 W sobotę 08 sierpnia odbędzie się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii  do sanktuarium św. Anny. W programie Msza św., zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, spacer po dróżkach kalwaryjskich. Koszt ( autokar + ubezpieczenie) 50 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 08.00, powrót około godz. 18.00. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą maseczki na twarz.

 

Kancelaria parafialna  będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30 i sobotę od 10.00 do 11.00.

W sobotę po Mszy św. wieczornej około 18.50 odbędzie się w kościele nauka przed chrztem.

 

W czasie wakacji zmienia się porządek odprawiania Mszy św.: w niedziele i święta nakazane: nie ma Mszy o 13:00; W poniedziałki Msza św. o godz. 08:00; od wtorku do soboty o 18:00; w soboty dodatkowo o 09:00.

Ks. Prałat jest już w domu. Czuje się dobrze. Dziękujemy parafianom za modlitwę w Jego intencji i za okazaną pomoc.

Ogłoszenie Grupy charytatywnej św. Franciszka z naszej parafii:

Prosimy o dostarczanie rzeczy w workach do 60 l tylko w czwartek w godz. 19.00-20.00 na ul. Główną 46 w Smolcu. Rzeczy pozostawione pod kościołem będą wyrzucane do kontenerów. 2. Brakuje ubrań męskich w rozmiarach M, L, XL oraz butów chłopięcych i męskich rozmiary od 30 do 43. Zasłony, pościele, ręczniki poduszki i kołdry. 3. Poszukujemy w dobrym stanie sprzętu AGD lodówki, odkurzacza, zmywarki  mikrofali oraz  naczyń kuchennych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać

 

W tym tygodniu dojdzie do podpisania umowy miedzy naszą Parafią, a firmą Dachmet na remont dachu naszego kościoła.  Prace ruszą z początkiem września i mają być ukończone w grudniu tego roku. Mamy zebraną już w poprzednich latach pewną sumę pieniędzy, otrzymaliśmy  dotacje z Gminy Kąty Wr. i Urzędu Marszałkowskiego, ale wciąż jest to za mało, by sfinansować tę inwestycję. Dlatego zwracamy się z prośbą do parafian o dalsze wsparcie finansowe. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła pod wieżą przedstawiciele Rady Parafialnej będą przyjmować  ofiary pieniężne. My otrzymamy potwierdzenie wpłaty. Można także kopertę z pieniędzmi dać na tacę. Zbiórki takie odbędą się jeszcze w kolejne niedziele sierpnia i w następnych miesiącach.

Po zakończeniu inwestycji zostanie przedstawione rozliczenie remontu. Na stronie parafialnej zostanie umieszczony licznik (podczas wcześniejszych zbiórki był również taki licznik), który będzie wskazywał na bieżąco ilość zgromadzonych środków. W najbliższym czasie do Państwa skrzynek pocztowych trafią ponadto ulotki informacyjne, gdzie znajdą Państwo podstawowe informacje o remoncie oraz numer konta remontowego.

Za zrozumienie i wsparcie serdecznie dziękujemy.

 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać o tym, jak kształtować relacje z teściową- o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową.

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Siwek zam. w Smolcu i Paulina Renata Hambicka zam. w Środzie Śl.,  zap. III;

Jakub Paweł Trocha zam. w Chełmcach i Agnieszka Maria Baczewska  zam. w Smolcu, zap. III;

Paweł Marcin Leszczewski zam. w Smolcu i Marta Joanna Parafińska  zam. w Smolcu, zap. III;

Korneliusz Robert Wryszcz zam. w Mokronosie G. i Katarzyna Krystyna Helbik zam. w Mokronosie G., zap. III;

Adrian Misiura zam. w Smolcu i Ivanna Shalamai zam. w Smolcu, zap. III

Łukasz Mazur zam. w Jutrzynie i Natalia Magdalena Moszczyńska zam. w Krzeptowie, zap. III

Kornelisz Robert Wryszcz zam. w Mokronosie Górnym i Katarzyna Krystyna Helbik, zam. w Mokronosie Górnym zap. II;

Tomasz Zwolak zam. w Smolcu i Magdalena Wiktoria Krizar zam. w Smolcu. Zap. I;

Piotr Dariusz Tomków zam. w Smolcu i Pamela Magdalena Myszczyńska zam. w Smolcu. Zap. I;

Daniel Adrian Koszykowski zam. w Smolcu i Jolanta Mikuła zam. w Smolcu. Zap. I.

 

 Intencje mszalne:

Poniedziałek,  27.07

08.00: +  Maria Stasik- o łaskę nieba

 

Wtorek, 28.07.

18.00: Dziękczynna za życie i uzdrowienie Anielki z choroby nowotworowej

 

Środa, 29.07.

18.00:  + Antoni Lewandowski- 9r. śm., + Rozalia Lewandowska- 1. r. śm

 

Czwartek, 30.07.

18.00: + Jan, + Maria, + Adam, + Marian; za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Piątek, 31.07.

18.00:  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę

 

Sobota,  01.07.

09.00:

  1. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach
  2. + Janina Pych- od IV Róży Żywego Różańca

18.00: Dziękczynna w int Pawła w 18 r. urodzin o Boże bł., zdrowie, światło Ducha Świętego

 

Niedziela 02.07 .

08.00: + Katarzyna Malec -1r. śm.

10.00: + Marianna- 7r. śm., za ++ z rodziny: męża Wojciecha i syna Wiesława

11.30: + Antoni Radaczyński -2r. śm.

chrzty

18.00:  W int. ustanowienia święta Boga Ojca w naszej diecezji, w naszym kraju i Kościele Powszechnym

Wersja do druku