Sie 1, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (02.08.2020)

Dziś jeszcze zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 przygotowaną przez Wspólnotę Podwyższenia Krzyża Świętego i zespół młodzieżowy Scholec.

Dziś także przy wyjściu z kościoła  przedstawiciele Rady Parafialnej będą przyjmować  ofiary pieniężne na remont dachu naszego kościoła. My otrzymamy potwierdzenie wpłaty. Można także kopertę z pieniędzmi dać na tacę. Zbiórki takie odbędą się jeszcze w kolejne niedziele sierpnia i w następnych miesiącach. Darowizny na cele kultu religijnego (remont) odliczane w zeznaniu rocznym prosimy wpłacać na konto parafii przeznaczone do wpłat na remont dachu. Wpłaty gotówkowe na remont nie mogą być odliczane w rocznym zeznaniu podatkowym.

 

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: św. Jana Marii Vianneya;

– I czwartek miesiąca: święto Przemienienia Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00;

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00;

– w sobotę: św. Dominika.

 

W ubiegłą niedzielę  przy okazji poświecenia pojazdów były zbierane ofiary pieniężne na zakup samochodów dla misjonarzy. Uzyskana kwota to 1865 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

W najbliższą sobotę 08 sierpnia odbędzie się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii  do sanktuarium św. Anny. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 08.00, powrót około godz. 18.00. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą maseczki na twarz.

W naszej parafii witamy nowego pana organistę Bartosza Więckowskiego, który będzie grał i śpiewał podczas Mszy św. w tygodniu i w niedzielę. Życzymy mu owocnej pracy na chwalę Pana Boga i opieki św. Cecylii. Przypomnę, że w tygodniu i w niedziele gra także pani Monika Janczyszyn, w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 pani Renata Kowalczyk i w soboty wieczorem pan Adam Wieckowski. Ich także otaczamy naszą modlitwą.

Kancelaria parafialna  będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

W czasie wakacji zmienia się porządek odprawiania Mszy św.: w niedziele i święta nakazane: nie ma Mszy o 13:00; W poniedziałki Msza św. o godz. 08:00; od wtorku do soboty o 18:00; w soboty dodatkowo o 09:00.

 Ogłoszenie Grupy charytatywnej św. Franciszka z naszej parafii:

Prosimy o dostarczanie rzeczy w workach do 60 l tylko w czwartek w godz. 19.00-20.00 na ul. Główną 46 w Smolcu. Rzeczy pozostawione pod kościołem będą wyrzucane do kontenerów. 2. Brakuje ubrań męskich w rozmiarach M, L, XL oraz butów chłopięcych i męskich rozmiary od 30 do 43. Zasłony, pościele, ręczniki poduszki i kołdry. 3. Poszukujemy w dobrym stanie sprzętu AGD lodówki, odkurzacza, zmywarki  mikrofali oraz  naczyń kuchennych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać o gotyckich katedrach – czy umiemy dziś czytać tę księgę, którą jest katedra?

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Zwolak zam. w Smolcu i Magdalena Wiktoria Krizar zam. w Smolcu. Zap. II;

Piotr Dariusz Tomków zam. w Smolcu i Pamela Magdalena Myszczyńska zam. w Smolcu. Zap. II;

Daniel Adrian Koszykowski zam. w Smolcu i Jolanta Mikuła zam. w Smolcu. Zap. II.

 

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  03.08.

08.00: +  Józef  Kos 1r. śm.

 

Wtorek, 04.08.

18.00: Dziękczynna w int. pana Stanisława Stawery z okazji 91 rocz. urodzin                    o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

18.00: o łaskę zdrowia i pomyślny przebieg operacji dla pewnej osoby

 

Środa, 05.08.

18.00:  za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Czwartek, 06.08.

18.00: O światło Ducha Świętego, wierność Bogu, łaskę świętości i opiekę MN dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

18.00: o łaskę zdrowia i pomyślny przebieg operacji dla pewnej osoby

 

Piątek, 07.08. 

18.00:  Wynagradzające NSPJ za grzechy świata

 

Sobota,  08.08.

09.00: W intencji Panu Bogu wiadomej

Chrzty po Mszy św.

18.00: za ++ z rodziny Piskorów, Migów, Niewadzich.  + Fryderyka (ona),                     + Henryk Niewadzi

 

Niedziela 09.08 .

08.00: w intencji chrześniaka Borysa o zdrowie, w int. jego rodziców o potrzebne łaski, miłość małżeńską i rodzicielską

10.00: + Jan Ilnicki-46r. śm., + Katarzyna -35r. śm., za ++ z rodziny Ilnickich, Komarnickich, Maskierów i Kwitów

11.30: + Zofia Jabczyk- 6 r. śm.

 18.00:  Dziękczynna za życie i uzdrowienie Anielki z choroby nowotworowej

Wersja do druku