Wrz 5, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła (06.09.2020)

Dziś przeżywamy uroczystości odpustowe w naszej parafii. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ks. Mariusz blisko współpracuje i jest stałym gościem Kręgu Biblijnego działającego przy naszej parafii.

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: Narodzenie NMP. Po Mszy św. poświęcenie ziarna pod zasiew.

-w niedzielę: kolejna rocznica objawień fatimskich. Msza św. w naszym kościele o godz. 16.00.

I Komunia św. odbędzie się w poniedziałek 07 września i w niedzielę 13 września. I grupa (kl. a, b, c) będzie o 10:00, druga (kl. d, e i dzieci spoza ZSP w Smolcu) o 12:30. W tym czasie Msze parafialne odbędą się w kaplicy cmentarnej o 10:00 i 11:30, nie będzie w tym dniu Mszy o 13:00.

Próby dla I grupy odbędą się w kościele 9 września o 19:00, a dla II grupy 10 września o 19:00. Spowiedź dla dzieci z poszczególnych klas odbędzie się 12 IX od 10:00 począwszy od kl. 4a. Kolejne klasy prosimy o przychodzenie co pół godziny…

Kurs dla małżeństw Zatrzymaj się w biegu rozpoczyna się 18 września w parafii św. Augustyna we Wrocławiu i składa się z 7 spotkań. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

Remont dachu naszego kościoła już się rozpoczął.  Stawiane są  rusztowania wokół kościoła. We wtorek i kolejne dni będzie usuwana  stara dachówka z poszycia dachowego.

Do 13 września włącznie będziemy mogli modlić się w kościele, później ze względu na prace remontowe będzie on zamknięty.

Od 14 września Msze św. w tygodniu i w niedzielę będą odprawione w kaplicy cmentarnej w Smolcu.

Przed wejściem do kaplicy będzie ustawiony namiot z nagłośnieniem dla wiernych, którzy nie zmieszczą się w kaplicy. Dziękujemy władzom Gminy Kąty Wrocławskie za umożliwienie korzystania z kaplicy.

Prosimy dojeżdżać samochodem do kapicy ul. Starowiejską, skręcając na rozwidleniu przed starym cmentarzem w prawo, a wracając koło starego cmentarza.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszamy parafian do pomocy w niektórych pracach. W poniedziałek 14 września od godz. 14.00 będziemy zabezpieczać wnętrze naszego kościoła na czas remontu i prowadzić prace porządkowe. Zapraszamy każdego, kto może pomóc w godzinach popołudniowych. Zaś we wtorek 15 września  i kolejne dni zapraszamy mężczyzn do usunięcia polepy ze strychu naszego kościoła. Trzeba zabrać ze sobą wiadro, łopatę, najlepiej łopatkę do węgla, grabki. Prace rozpoczną się każdego dnia od godz. 16.00 do 20.00.

Ze względów organizacyjnych swoją gotowość do tych prac prosimy zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.

Do końca grudnia można także wpłacać pieniądze na remont kościoła do przedstawicieli Rady Parafialnej, albo na konto remontowe, które jest podane na stronie parafii.

Ks. prałat Alfons przebywa obecnie w szpitalu. Prosimy o modlitwę.

Kancelaria parafialna  będzie czynna w czwartek od godz. 16.30 do 17.30 i sobotę od 10.00 do 11.00.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać o szkolnych lekcjach religii.

Zapowiedzi przedślubne:

Daniel Łukasz Wójcik zam. w Krzeptowie i Joanna Maria Lawera zam. w Krzeptowie. Zap. III.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  07.09.

08.00: o łaskę zdrowia i łaskę wiary dla Kuby i jego rodziny.

16.30: w int. dzieci I Komunijnych

18.00: + Marek Uramowski- int. od uczestników pogrzebu

18.00: + Marian Nowak- int. od uczestników pogrzebu

Wtorek, 08.09.

18.00: w intencji parafian o Boże bł., zdrowie, opiekę Matki Bożej

Środa, 09.09.

18.00:  Dziękczynna za życie i uzdrowienie Anielki z choroby nowotworowej

18.00:  + Stefan Korkosz

Czwartek, 10.09.

08.00: + Stanisława Karoń- 8 m-c po śm.

18.00: Dziękczynna w int. Agnieszki i Jakuba na nowej drodze życia o Boże bł., opiekę Matki Bożej.

Piątek, 11.09.

18.00: + Rozalia, + Karol, za ++ ich rodziców, za ++ z rodziny Grubizna i Osiadacz

18.00: + Stanisława, + Zdzisław, + Wiesław Kałkowscy, + Anastazja, + Walenty, + Roman Noceń, za ++ z rodz. Kałkowskich, Noceń, Romanowskich, Jakubowskich.

Sobota,  12.09.

09.00: + Władysław Kowalczyk- 29r. śm., + Marianna Cichoń, + Kazimierz Kowalczyk

Chrzty po Mszy św.

18.00: + Janina Pych- int. od wnuka Marcina z Anią

Niedziela 13.09 .

08.00: + Józefa (ona ) Stawera -2r. śm.

10.00 ( kaplica):

11.30 ( kaplica):

10.00 ( kościół):  w int. dzieci I Komunijnych

12.30 ( kościół): w int. dzieci I Komunijnych

16.00: By Maryja była bardziej miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat.

18.00:  W int. Wspólnoty Podwyższenia Krzyża Świętego w 8. Rocznicę powstania wspólnoty, za osoby należące do wspólnoty i ich rodziny o podążanie i kierowanie się w życiu wspólnotowym i rodzinnym Ewangelią. Dziękczynienie panu Bogu za 9 lat posługi w parafii.