Wrz 19, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła (20.09.2020)

Dziś będzie odprawiona Msza św. dożynkowa  o godz. 13.00 w intencji rolników, sadowników, działkowiczów i pszczelarzy. Zaś w Rybnicy Msza św. dożynkowa będzie odprawiona w sobotę 26 września o godz. 16.00.

 

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

 

Informacje dotyczące remontu dachu naszego kościoła. W ubiegły poniedziałek zostało zabezpieczone wyposażenie naszego kościoła na czas remontu. Zdjęte zostały obrazy, figury, sztandary, które zostały nakryte folią. Zabezpieczone od kurzu i pyłu zostały organy, konfesjonały, ołtarz główny. Przewieziono paramenty liturgiczne do kaplicy na cmentarzu. Bardzo serdecznie dziękuję parafiankom i parafianom, którzy licznie stawili się do tej pracy i poświęcili swój czas, by wnętrze naszego kościoła zostało odpowiednio zabezpieczone. Z kolei we wtorek, środę i czwartek do pracy licznie stawili się panowie z łopatami, wiaderkami, by pracować przy wyrzuceniu polepy ze strychu kościoła. We wtorek pracowało około 30 osób na zmianę. Była to bardzo ciężka praca w upale, tumanach kurzu. Ale w ciągu trzech dni udało się wyczyścić cały strych. Dzięki temu konstruktorzy mogli ocenić stan belek, które wcześniej zasłaniała polepa. Ogromne podziękowania dla ks. Grzegorza i  panów, którzy stawili się do tej pracy. Wysiłek wielki i serce radowało się na widok pracujących tylu parafian. Dziękuję panu Darkowi za przyczepę i ciągnik, naszym strażakom za pomoc. Podziękowania kieruje w stronę pani Katarzyny, która przez trzy dni robiła pyszne kanapki i ciasto dla pracujących. Bardzo ważna i miła inicjatywa. Dziękuję bardzo. Jeszcze raz dziękuje wszystkim pracującym, pomagającym, którzy tak od serca odpowiedzieli na nasz apel. Dziękuję bardzo wszystkim parafianom, dokonali wpłaty na remont, czy to w kościele, czy na konto remontowe.  W piątek konstruktorzy na wizji lokalnej ocenili stan drewna po usunięciu polepy. Niestety drewniany sufit, to, co widzimy od wnętrza kościoła jest w bardzo złym stanie technicznym, co bardzo komplikuje prace. Ekspertyza na piśmie i decyzja konserwatora będzie  pod koniec tego tygodnia. Taką mamy nadzieję.

Do końca grudnia można także wpłacać pieniądze na remont kościoła do przedstawicieli Rady Parafialnej, albo na konto remontowe, które jest podane na stronie parafii. Dziękujemy serdecznie za wpłaty tutaj, w kościele, czy na konto remontowe.

Rodziców dzieci, które przyjmą Komunię św. w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne. W środę 23.09. o godz. 19.00- rodzice dzieci z klas: a,b,c. W czwartek 24.09. o godz. 19.00- rodzice dzieci z klas: d,e i dzieci spoza naszej szkoły.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. wolontariusze z naszej szkoły będą zbierać pieniądze na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra. Zapraszamy do wsparcia tej akcji. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Tomasz Filinowicz – kapelan hospicjum.

Spotkanie dla kandydatów II roku przygotowań, którzy przyjmą sakrament  bierzmowania 10 października odbędzie się  22 września o 19.00 w kaplicy przy cmentarzu. Spotkanie kandydatów po pierwszym roku przygotowań odbędzie się 1 paźdzernika o 19.00 też w kaplicy przy cmentarzu.

W niedzielę 27 września rozpoczynają się dekanalne nauki przedślubne. Katechezy odbywać się będą w piątki i niedziele o godz. 19.00 w salce parafialnej w Kątach Wr. Zakończenie nauk przewidziane jest na 25 października. Ze względu na trwającą pandemię koronowirusa należy wcześnie j zgłosić chęć swego uczestnictwa.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.  

 

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  21.09.

08.00: o szczęśliwe rozwiązanie i łaskę chrztu św.

18.00: + Aldona Brzezińska

 

Wtorek, 22.09. 

18.00: Dziękczynna w int. Oli w 1 rocz. urodzin o Boże bł., zdrowie, opiekę MB dla niej i rodziny

 

Środa, 23.09.

18.00:  za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00:  za parafian

 

Czwartek, 24.09.

08.00: za parafian

18.00: Dziękczynna w int. wnuczek Agatki i Wiktorii na nowy rok szkolny.

 

Piątek, 25.09.

18.00: za parafian

18.00:

 

Sobota,  26.09.

09.00: w int. Panu Bogu wiadomej

Chrzest po Mszy św.

Rybnica: w intencji rolników, sadowników, ogrodników, działkowiczów i pszczelarzy o Boże bł., zdrowie, opiekę MB

 18.00: o bł. Boże i opiekę MB dla Moniki

 

Niedziela 27.09 .

08.00: + Kazimierz Kołodziej- 3r. śm. od żony i dzieci.

08.00: + Stanisława (ona) Linard- 2r. śm.

10.00 :  Dziękczynna za otrzymane łaski dla rodziny z prośbą o Boże bł. dla wnuków i prawnuka.

11.30: + Stefan, + Julian Postument w kolejne rocz. śm.

13.00:  Dziękczynna w int. Basi i Jurka oraz Anny i Tymona  z prośbą o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

13.00:

chrzty 

18.00:  Dziękczynna w int. państwa Janiny i Kazimierza Towarnickich z okazji 50.rocznicy ślubu  o Boże bł., zdrowie, opiekę MB dla nich i rodziny

Wersja do druku