Wrz 26, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020)

Dziś po Mszy św. wolontariusze z naszej szkoły będą zbierać pieniądze na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra. Zapraszamy do wsparcia tej akcji. Kazania w dniu dzisiejszym głosi  ks. Tomasz Filinowicz – kapelan hospicjum. 

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Wacława

– we wtorek: Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w środę: św. Hieronima

– I czwartek miesiąca: Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

– I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych.

 

W tym tygodniu rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w czwartek i kolejne dni października na godz. 17.15 do naszej kaplicy z różańcami.

Wizyta księdza u chorych z Najświętszym Sakramentem w I piątek miesiąca jest możliwa po uprzednim zgłoszeniu przez rodzinę.

Spotkania modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Podwyższenia Krzyża Świętego  odbywają  się w każdy czwartek o godz. 19.00

W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika s. Faustyny, w  poniedziałek 28.09. o godz. 15.00, Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego i Różańca Rodziców za Dzieci zapraszają na koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata, która będzie odmówiona już po raz 13 w Polsce. Zbierzemy się  przed krzyżem na placu przy naszym kościele.

W naszej Parafii powstała nowa inicjatywa muzyczno-modlitewna. Od kilku miesięcy w pierwszy piątek miesiąca zaraz po pierwszopiątkowej Mszy Św. odbywa się modlitwa połączona ze wspólnym śpiewaniem kanonów. Muzyka ta sprzyja wyciszeniu i skupieniu na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego. Modlitwa trwa około 50 minut i obejmuje wspólne śpiewy kanonów, czytanie Słowa Bożego, modlitwę psalmami oraz chwilę modlitwy indywidualnej w ciszy. Bardzo zachęcamy wszystkich do udziału. Piątkowe wieczory po tygodniu wytężonej pracy są doskonałym momentem na wyciszenie i modlitwę. Proponujemy wspólną modlitwę i wspólne śpiewy na chwałę Boga w pierwszy piątek każdego miesiąca. Ostatnio do zespołu prowadzącego śpiew dołączyły nowe osoby, które pięknie śpiewają. Część z nich to nasi parafianie. Mamy zapał i chęć prowadzenia tych śpiewów oraz wspaniałych muzyków, ale mówiąc otwarcie potrzebujemy też motywacji – czyli Państwa obecności i wspólnej modlitwy w pierwsze piątki miesiąca. Dlatego też serdecznie zachęcamy każdego do poświęcenia godziny na wspólną modlitwę i śpiew w najbliższy pierwszy piątek 2 października zaraz po wieczornej Mszy Św. czyli około godziny 18.50.

W sobotę 03 października  po Mszy św. wieczornej w kaplicy odbędzie się katecheza dla rodziców przed chrztem. 

Rodziców i  dzieci, które przyjmą Komunię św. w przyszłym roku zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00, w czasie której będą poświecone i rozdane różańce. 

Kandydatów po pierwszym roku przygotowań zapraszamy na spotkanie 1  października, do kaplicy na nowym cmentarzu o 19:00.

 Rodziców kandydatów do bierzmowania II roku, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania 10 października, zapraszamy na spotkanie w kaplicy na nowym cmentarzu 5 października o 19:00.

Dziś rozpoczynają się dekanalne nauki przedślubne. Katechezy odbywać się będą w piątki i niedziele o godz. 19.00 w salce parafialnej w Kątach Wr. Zakończenie nauk przewidziane jest na  25 października.

Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej  Wambierzycach i do Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdroju w sobotę 17 października. W programie Msza św. i zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium wambierzyckiego, zwiedzanie bożonarodzeniowej szopki ruchomej, wizyta w Kaplicy Czaszek. Wyjazd rano o godz. 08.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 45 zł. Zapisy w zakrystii.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

Dziękujemy bardzo pani Franciszce Popiel za gruntowne posprzątanie kalicy, w której są odprawiane Msze św. 

Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Marek Jaworski zam. w Krzeptowie i Magdalena Monika Jaworska zam.   w Krzeptowie. Zap. I.

  

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  28.09.

08.00: za parafian

18.00: o życie dziecka zagrożonego aborcją

 

Wtorek, 29.09.

18.00: + Wiesław Grzelak- 16r. śm., za ++ z rodziny, + tatę Wojciecha, +mamę Mariannę

 

Środa, 30.09.

18.00:  + Ryszard Cichoń- 17r.śm.

18.00:  + Michalina, + Michał Kowalczykowie

 

Czwartek, 01.10.

08.00: za parafian

18.00: O światło Ducha Świętego, wierność Bogu, łaskę świętości i opiekę MN dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

Piątek, 02.10. 

18.00: Wynagradzające NSPJ za grzechy świata

18.00: + Bogdan Stanisław Smoczyński w m-c po pogrzebie od jego uczestników

 

Sobota,  03.10.

09.00: Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi przeciw Jej dziewictwu.

18.00: + Elżbieta Zachara- int od uczestników pogrzebu. ( intencje od rodziny: 19X, 18XI, 10XII o godz. 18.00)

 

Niedziela 04.10 .

08.00: za ++ z rodziny Stawera, Jędrzejczyk, Leśniak, Kowalczyk, Bagiński, Wideł, Lewandowski, za ++ przyjaciół.

08.00: W int. pań z I Róży Różańcowej o Boże bł, zdrowie, opiekę MB.

10.00 :  Dziękczynna w int. pana  Kazimierza w 80r. urodzin o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

11.30:

13.00:  

chrzty

15.00:

18.00: + Władysława (ona) Działa, za ++ z rodz. Barełów, Działów, Gigli, Sołtysów i Pruchniewiczów, + Robert Sobieraj, + Zenobia Dziedzic.

Wersja do druku