paź 31, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2020)

Ze względu na obostrzenia epidemiczne  na nabożeństwo do kaplicy może wejść 20 osób, do namiotu 10 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę św. i te, które przyszły jako pierwsze. Na zewnątrz kaplicy będą wystawione głośniki. Zachowujemy dystans, nosimy maseczki, dezynfekujemy dłonie.

Dziś  01 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 08.00; 10.00, 11.30  i 18.00.  Ponieważ cmentarze są zamknięte, nie będzie Mszy św. planowanej na godz. 14.00. Zapraszamy do kaplicy na Mszę św. o 13.00, która będzie odprawiona za wszystkich ++ parafian i proboszczów naszej parafii.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę przez cały miesiąc listopad, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4.  Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Na stoliku przy organach są wyłożone  kartki wypominkowe. Proszę, by oprócz imion zmarłych napisać także miejscowość i  ulicę, by wiedzieć w którym dniu przyjść na nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych z naszej rodziny. Po każdym nabożeństwie wspominkowym będzie odprawiona Msza św. za tych zmarłych.

Porządek nabożeństw wypominkowych  w  naszym kościele: 17.00

02.11.w poniedziałek – Główna i Chłopska

03.11. we wtorek – Starowiejska i Ogrodowa

04.11. w środę – Smolec – Centrum

05.11.w czwartek – Smolec – Zatorze

06.11.w piątek – Smolec – Nowy

07.11. w sobotę – Krzeptów i Rybnica

09.11. w poniedziałek – Mokronos Górny

10.11. we wtorek – bez adresu

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: wspomnienie wszystkich zmarłych

– w środę: św. Karola Boromeusza

–  I czwartek miesiąca: Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30.

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30.

– I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych.

Wizyta księdza u chorych z Najświętszym Sakramentem w I piątek miesiąca jest możliwa po uprzednim zgłoszeniu przez rodzinę.

Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., która miała być odprawiona w niedzielę 08 listopada o 15.00 zostaje na razie odłożona z powodu eskalacji pandemii. Zachęcamy rodziców do uczestniczenia z dziećmi we Mszy św. za pośrednictwem mediów. Po Mszy św. niech rodzice potwierdzą podpisem udział dziecka w nabożeństwie w dzienniczku komunijnym. Niech to będzie znakiem dalszych przygotowań do I Komunii św. pomimo trudności związanych  z pandemią.

Wspólnota  Różańca Rodziców za Dzieci i Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszają parafian do włączenia się w inicjatywę ogólnopolską: RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA w dniach 01 – 08 listopada. Codziennie należy odmówić: 1.Modlitwę do Boga Ojca- ze strony internetowej 2.Modlitwa osobista – ze strony internetowej 3.Ps 51   4.Część bolesna Różańca Świętego

Więcej na stronie: https://www.rozaniecdogranic.pl/

Zachęcamy do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Tam w zakładce remont dachu znajduje się kronika remontu, gdzie można przeczytać o wszystkich pracach zakończonych i trwających w zakresie remontu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pieniądze wpłacane na ten cel.

W następną niedzielę planujemy transmisję Mszy św. z naszego kościoła o godz. 11.30. Transmisja będzie dostępna na profilu facebookowym Siloe Smolec, tak jak wiosną.

Dziękujemy za kwiaty do kaplicy i na groby ++ księży proboszczów państwu Nowosadom ze Smolca.

Są do kupienia świece wigilijne Caritas. Duża w cenie 15 zł., mała- 6 zł.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00                       i w sobotę od 10.00 do 11.00.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  02.11.

08.00: w pewnej intencji

18.00: za ++, za których modliliśmy się w nabożeństwie wypominkowym.

Wtorek, 03.11.

Środa, 04.11.

18.00: za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 05.11.

08.00: O światło Ducha Świętego, wierność Bogu, łaskę świętości i opiekę Matki Najświętszej dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

18.00: za ++, za których modliliśmy się w nabożeństwie wypominkowym

18.00: w int. rządzących Polską i sprawujących władzę nad nami: Prezydenta i Premiera, Posłów i Senatorów, za wszystkich , którzy oddali życie za naszą Ojczyznę w I i II Wojnie Światowej, wojnie roku 1920, w czerwcu 1956, grudniu 1970, w stanie wojennym.

Piątek, 06.11.

18.00:  za ++, za których modliliśmy się w nabożeństwie wypominkowym

18.00: Wynagradzające NSPJ za grzechy świata

Sobota,  07.11.

09.00: Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu.

Niedziela 08.11 .

08.00: + Józefa(ona), + Władysław, + Maria, + Adam, + Paweł

10.00 :  + + Bronisław i Wiktoria Gotfryd- od Marii Szczepanik

10.00 :  Dziękczynna w int. Adama i Katarzyny z okazji urodzin o Boże bł., zdrowie, opiekę MB