Paź 3, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła (04.10.2020)

Dziś  jeszcze zapraszamy  rodziców i  dzieci, które przyjmą Komunię św. w przyszłym roku  na Mszę św. o godz. 15.00, w czasie której będą poświecone i rozdane różańce.

W ubiegłym tygodniu uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali 6 279,72 zł. Pieniądze zostały przekazane na potrzeby Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Dziękujemy wszystkim Parafianom za zrozumienie i wsparcie.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Faustyny Kowalskiej

– w środę: NMP Różańcowej

Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w  kolejne dni października  na godz. 17.15 do naszej kaplicy z różańcami.

Spotkania modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Podwyższenia Krzyża Świętego  odbywają  się w każdy czwartek o godz. 19.00

Kandydatów po pierwszym roku przygotowań zapraszamy na pierwsze spotkanie Kursu Alpha 4 października o 19:10 do świetlicy wiejskiej. Proszę zabrać ze sobą maseczki i zmienne obuwie.

Rodziców kandydatów do bierzmowania II roku, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania 10 października, zapraszamy na spotkanie w kaplicy na nowym cmentarzu 5 października o 19:00.

Rodziców i młodzież z klas ósmych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę 14 października o godz. 19.00 w kaplicy.

Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej  Wambierzycach i do Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdroju w sobotę 17 października. W programie Msza św. i zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium wambierzyckiego, zwiedzanie bożonarodzeniowej szopki ruchomej, wizyta w Kaplicy Czaszek. Wyjazd rano o godz. 08.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 45 zł. Zapisy w zakrystii.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się XX  Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: ” Totus Tuus ( Cały Twój)”. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Do 18 października należy złożyć deklarację zgłaszającą dziecko do Komunii w naszej parafii. Niezłożenie deklaracji w terminie, równoznaczne jest z decyzją rodziców, o tym, że ich dziecko nie przystępuje do I Komunii w naszej parafii. Deklarację można pobrać w zakrystii.

Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 18 października o godz. 19.00 w kaplicy.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Marek Jaworski zam. w Krzeptowie i Magdalena Monika Jaworska zam.   w Krzeptowie. Zap.II.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  05.10.

08.00: za parafian

18.00: + Józefa (ona). Int. od brata z żoną

18.00: Dziękczynna w int. Kasi w dniu urodzin o Boże bł., zdrowie, potrzebne dary Ducha Świętego

Wtorek, 06.10.

18.00: + Wiktoria Ilnicka-12r. Sm., + Marian Jankiewicz-24r. śm., za ++ z rodziny Ilnickich, Wysoczańskich, Jankiewicz, Chmura

Środa, 07.10.

18.00:  za dusze w czyśćcu cierpiace

18.00:  Dziękczynna w int. Mikołaja w 1r. urodzin o łaskę chrztu dla niego i jego siostry Ewy

Czwartek, 08.10.

08.00:

18.00: + Stanisław Rudnicki 1r. śm

Piątek, 09.10.

18.00: Dziękczynna w int. państwa Danuty i Jacka Waliszewskich w 45 rocz. sakramentu małżeństwa  o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

18.00: + Teresa Płatek

Sobota,  10.10.

09.00: + Stanisława Karoń w 9 m-c po śm.

18.00: + Bronisław, + Helena, za ++ z rodziny Hajdaszów, za dusze w czyśćcu cierpiące. Int. od rodziny

Niedziela 11.10 .

08.00: + Edmund, + Krzysztof, + Czesław, + Stanisława z rodz. Kędzierskich,      + Józef, + Kazimiera Klepczarek

08.00: W int. pań z II Róży Różańcowej o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

10.00 :  Dziękczynna w int. dzieci i młodzieży z naszej szkoły o Boże bł., zdrowie, światło Ducha Świętego .int. od pani Dyrektor

10.00 :  + Julia, + Jan, + Franciszek Pelc, + Anna, + Władysław Jaszczyszyn

11.30: Dziękczynna w int. wnuków: Poli, Stasia, Mikołaja, Julka  o Boże bł., zdrowie, opiekę MB. Niech prowadzi ich po drogach przykazań Bożych.

13.00:  Dziękczynna w int. p. Anny i p. Łukasza z okazji 40r. urodzin; p. Artura w 45r. urodzin  o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

chrzty

18.00: + Helena- 15r. śm.; + Józef, + Genowefa, + Bronisław