Paź 10, 2020

Posted in Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła (11.10.2020)

Wczoraj młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Sakramentu udzielił ks. dr Adam Łuźniak Wikariusz Generalny naszej Archidiecezji. Ze względu na remont naszego kościoła uroczystość odbyła się w kościele p.w. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze.

Dziś przeżywamy XX  Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Totus Tuus ( Cały Twój)”. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: bł. Honorata Koźmińskiego

– w czwartek: św. Teresy od Jezusa

– w piątek: św. Jadwigi, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej

– w sobotę: św. Ignacego Antiocheńskiego

Rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w kolejne dni października na godz. 17.15 do naszej kaplicy z różańcami.

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza na Mszę Świętą w intencji chorych i modlitwę o uzdrowienie w czwartek 15.10.2020 r. o godz.18.00.

Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci wraz z różą dzieci, zaprasza do wspólnej modlitwy rodziców  za swoje dzieci, chrześniaków i dzieci z adopcji duchowej.
Każdy z 20-stu rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca za dzieci zgromadzone w róży, w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec za każde dziecko.
Zapisy na adres mailowy: krzyz.smolec@wp.pl lub w czwartki o 19.00 w salce.

Ze względu na wzrastające zagrożenie epidemiczne planowana pielgrzymka autokarowa do Wambierzyc zostaje przełożona na inny termin.

Z tych samych względów kurs Alpha dla młodzieży II roku przygotowań zostaje wstrzymany do odwołania i spotkanie zaplanowane na dzisiaj nie odbędzie się. Nie odbędzie się też planowane na środę spotkanie dla rodziców i młodzieży z klas ósmych w sprawie rozpoczęcia przygotowań do sakramentu bierzmowania. Wrócimy do tych spotkań, gdy uczniowie pójdą  do szkoły.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań spotkanie Kręgu Biblijnego 16 października o godz. 19.00 odbędzie się w trybie online. Link do spotkania będzie dostępny na stronie internetowej parafii.

Do 18 października należy złożyć deklarację zgłaszającą dziecko do Komunii w naszej parafii. Niezłożenie deklaracji w terminie, równoznaczne jest z decyzją rodziców, o tym, że ich dziecko nie przystępuje do I Komunii w naszej parafii. Deklarację można pobrać w zakrystii.

Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 18 października o godz. 19.00 w kaplicy.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

Zapowiedzi przedślubne:

Bartosz Marek Jaworski zam. w Krzeptowie i Magdalena Monika Jaworska zam.   w Krzeptowie. Zap.III.

Intencje mszalne:

Poniedziałek,  12.10.

08.00: za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00: + Tadeusz Smolarczyk. Int. od chrześnicy Eweliny Kosakowskiej                       z mężem

Wtorek, 13.10.

18.00: By Maryja była bardziej miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat.

Środa, 14.10.

18.00: + Michał- 13r. śm., + Stanisława Prochownik, za ++ ich rodziców: Anna i Jakub; Antonina i Andrzej, + Jan, + Kazimierz, + Ryszard

18.00:  + Helena, + Józef, + Jan, + Julia Zubińscy, + Tadeusz, + Józef, + Maria Sokołowscy

Czwartek, 15.10.

08.00: + Jadwiga Malicka

18.00: za chorych obecnych,  z naszych rodzin i tych, którzy złożyli swe intencje przez stronę internetową.

Piątek, 16.10.

18.00: Dziękczynna za szczęśliwe rozwiązanie i o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

18.00: + Jadwiga Bury

Sobota,  17.10.

09.00: w int. Panu Bogu wiadomej

18.00: + Wiesław Boroń

Niedziela 18.10 .

08.00: Dziękczynna w int. p. Zdzisławy i p. Waldemara

o Boże bł., zdrowie, opiekę MB dla nich, ich córek i wnucząt.

08.00: W int. pań z III Róży Różańcowej o Boże bł., zdrowie, opiekę MB.

10.00 :  + Stanisław Masior, + Edmund Siatka

10.00 :

11.30: + Bronisław Pych- 8r. śm., + Helena Pych, + Tadeusz Karp

13.00:  Dziękczynna w int. państwa Marianny i Bolesława Flaka w 45 rocz ślubu o Boże bł., zdrowie, opiekę MB. Int. od córek, zięciów i wnuków.

chrzty

18.00: + Bogdan Dutkiewicz- 1r. śm., + Wiesława (ona) Dutkiewicz