Kwi 3, 2021

Posted in Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (04.04.2021)

W poranek wielkanocny, po raz kolejny sercem i myślami wracamy do pustego grobu naszego Zbawiciela, aby umocnić siebie w wierze i przekonać się, iż grób, który na trzy dni zamknął w sobie ciało Syna Bożego, jest pusty.

W tym jakże trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, życzymy jeszcze większego zrozumienia tego, że w świetle zmartwychwstania nabierają sensu wszystkie cierpienia, zarówno Mesjasza jak i nasze, stając się zbawiennymi i ożywiającymi dla każdego z nas.

Życzymy również, by Pascha Chrystusa nie była tylko przeżywaną tradycją, ale nade wszystko pełnią wiary niesionej w codzienność naszego życia.

 

Dziękujemy  wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania świąt w naszej parafii: paniom sprzątającym kościół, paniom z naszej szkoły i Chóru Parafialnego, które przygotowały Grób Pański i dekorację kwiatową. Dziękuję bardzo ks. Grzegorzowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Piątku, wygłoszone do nas słowo Boże w tych dniach, przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję ojcom ministrantom, ministrantom młodszym i starszym, parafianom za przygotowanie i przeprowadzenie liturgii tych świętych dni. Panu organiście, zespołom śpiewaczym, grupom modlitewnym, parafianom i strażakom czuwającym przy grobie Pańskim. 

Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę pana Tomasza Soróbki, który przeprowadził transmisję internetową uroczystości Triduum Paschalnego,

Wszystkim parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę tutaj, w kościele, przed kościołem,  czy zgromadzonych w swoich domach. Dziękujemy parafianom za ofiarowane dla księży na stół wielkanocny potrawy. 

Bóg zapłać paniom z Parafialnej Grupy Charytatywnej i parafianom, którzy sponsorowali i przygotowali paczki dla potrzebujących.

Informacja od Grupy Charytatywnej: kochani parafianie, składamy serdeczne podziękowania za okazane wsparcie finansowe podczas kiermaszu świątecznego. Zebraliśmy kwotę 2 200 zł., którą w całości przekazaliśmy na cele misyjne w Betlejem, Syrii i Republice Środkowoafrykańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wielki dzieło. Bóg zapłać.

W przedsionku kościoła od strony wieży na ścianie został umieszczony krzyż. Bardzo dziękujemy parafianinowi, który go zakupił. Wielkość i piękno tego krzyża niech nas, wchodzących do kościoła, nastraja do postawy pokory i modlitwy. Dziękujemy bardzo za ten dar.

Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny, dodatkowo Msza św. o godz. 15.00. Taca z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na potrzeby Wrocławskiego Seminarium Duchownego.

W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się modlitwa uwielbienia połączona ze śpiewami kanonów prowadzona przez Krąg Biblijny i zespół Laudate Dominum. 

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00. 

Zapowiedzi przedślubne:

Michał Gonera zam. w Smolcu i Sandra Stankiewicz zam. w Smolcu. zap. II.

 

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA,  04.04 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

06.30: O zdrowie dla Heleny Sokołowskiej

10.00: Dziękcz. w int. Zosi, Asi, Ani, Jasia i Frania o zdrowie, B. bł. i op. MB

11.30: Dziękcz. w int. Wiktora w 1 r. ur. o B. bł., dary Ducha Świętego

13.00: Pro Populo

chrzty

15.00: ++Leon w 15 r. śm., Marianna, Stanisław, Tadeusz, z rodz. Helbików, Stanisława (f), Stanisław Tobołów, Teresa Teodorczyk

18.00: ++Maria, Jan, Amelia Firmanty

 

Poniedziałek,  05.04

8.00: +Jadwiga

10.00: ++Józef i Krystyna

11.30: Dziękcz. w int. synów: Kornela, Michała, Jakuba i Miłosza w r. s. chrztu, za wszystkie wnuki w 22 r. ur. Miłosza i 32 Kornela

13.00:

Chrzty

15:00:

18.00: Dziękczynna w int. rodziny

 

Wtorek, 06.04

18.00: ++Robert Sobieraj w 11 r. śm., Feliks Działa w 39 r. śm., Władysława (f) Działa, Zenobia Dziedzic, za ++ z rodziny Działów, Barełów, Gigli, Sołtysów, Pruchniewiczów

 

Środa, 07.04

18.00: Za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Czwartek, 08.04

8.00:

18.00: W int. P. Bogu wiadomej

 

Piątek, 09.04

18.00: Wynagrodzenie NSPJ za grzechy świata

18.00: Dziękcz. w int. Kręgu Biblijnego z prośbą, by coraz więcej parafian czytało Pismo Święte

 

Sobota,  10.04

9.00: +Jadwiga

18.00: +Władysław Działo w 1 r. śm.

 

NIEDZIELA,  11.04 – Miłosierdzia Bożego

8.00: ++Marek Kędzierski w 11 m-c po śm., Czesław, Stanisława (f), Edmund i Krzysztof Kędzierski

10.00: Dziękcz. z prośbą o żywą wiarę i bł. B. dla rodziny

11.30: +Zenon Anczyk w 33 r. śm., Zofia, Stefan i Eugeniusz Anczyk

11.30: O światło Ducha Świętego, opiekę MN i zdanie matury dla Tomasza

13.00: rez.

chrzty

18.00: +Elżbieta Kosak – od uczestników pogrzebu

Wersja do druku