Maj 1, 2021

Posted in Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna (02.05.2021)

Od dzisiaj w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 48 osób.

Dziś o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z naszej miejscowości o Boże bł. i opiekę św. Floriana dla nich.

Dziś także nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek: uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 09.00, 16.30 i 18.00;
  • we wtorek: św. Floriana;
  • I czwartek miesiąca: Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00;
  • I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00;
  • w sobotę: św. Stanisława bpa, Głównego Patrona Polski.

Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 09.00.

W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej około 18.50 zapraszamy na modlitwę uwielbienia połączoną ze śpiewami kanonów i rozważaniem fragmentu z Pisma Świętego.

Zapraszamy  na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30.

Informacje w sprawie uroczystości I Komunii św. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy rodzicami poszczególnych klas trzecich i ks. Proboszczem, uroczystości pierwszokomunijne odbędą się w zaplanowanych terminach w maju i w czerwcu.

Wiernych, którzy zwykle uczestniczą w Eucharystii niedzielnej o godz. 13.00 w dniach 09 i 16 maja prosimy o skorzystanie z innej godziny Mszy św.

Od przyszłej niedzieli nie będzie już  transmisji internetowej Mszy św. z naszego kościoła o godz. 10.00. Dziękujemy bardzo pani Edycie Niemczynowskiej Frąckiewicz i panu Tomaszowi Soróbce za ich pracę i poświęcony czas. Jest to bardzo ważna inicjatywa, która wielu parafianom umożliwiła przeżywanie Eucharystii z naszego kościoła.

W czwartek 13 maja zapraszamy wszystkich wiernych na pierwsze w naszej parafii nabożeństwo fatimskie. To nabożeństwo nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom:„Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, później odmówimy różaniec, a zakończymy procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na tę procesję prosimy zabrać świece.

W zeszłą niedzielę odbyła się zbiórka pieniężna na cele związane z organizacją tego nabożeństwa. Zebrano 1575 zł. Oprócz tej zbiórki były wpłaty indywidualne na sumę 5600 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Pieniądze te będą wykorzystane na zakup figury Matki Bożej Fatimskiej, postumentu pod figurę, stroje dla pastuszków i kwiaty.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA,  02.05 – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

8.00: Od I Róży – za członkinie I Róży i ich rodziny, za żywych i zmarłych

10.00: Dziękcz. w int. pomyślnego zdania egzaminów maturalnych dla Dominiki i Jakuba

11.30: +Wiesław Lepianka w 18 r. śm. – int. od rodziny; ++Helena i Jan Lepianka, Helena i Józef Łuczak, za ++ z tych rodzin

13.00: W int. OSP Smolec

13.00: Dziękcz. w in. Bartka w 18 r. ur. z prośbą o bł. B. i opiekę Matki Przenajświętszej

Chrzty (3)

18.00: W 17 r. ur. Kingi o B. bł., zdrowie i wszelkie łaski

Poniedziałek,  03.05 – NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski

9.00: +Maria Leśniak

16.30: ++Rodzice i Teściowie: Stanisława (f), Katarzyna, Stanisław i Mieczysław

18.00: Dziękcz. w int. Zosi w 1 r. ur. o B. bł., zdrowie dla niej i jej najbliższych

Wtorek, 04.05 – św. Floriana, męczennika

18.00: O światło Ducha św. i zdanie matury dla Tomasza

Środa, 05.05

18.00: Za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00: +Grażyna Węglarz

Czwartek, 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba

8.00:

18.00: O światło Ducha świętego, wierność Bogu, łaskę świętości i opiekę Matki Najśw. dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Piątek, 07.05

18.00: +Wynagrodzenie NSPJ za grzechy świata

18.00: Za ++ z rodz. ++Andrzej, Rozalia i Adam Cieśliczko

Sobota,  08.05 – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski

9.00: ++Stanisława, Michał Prochownik i ich rodzice: Antonina, Andrzej, Anna i Jakub

chrzest

18.00: ++Leokadia w 20 r. śm. i Stanisław w 36 r. śm. Kowalczyk

18.00: ++Andrzej Bałaciński w 40 r. śm. i Stanisława Nowakowska w 5 r. śm.

NIEDZIELA,  09.05 – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

8.00: Od II Róży – za członkinie II Róży i ich rodziny, za żywych i zmarłych

10.00: ++Stanisława (f) i Alojzy Adamek

11.30: +Agata Górna w 2 r. śm.

12.30: I Komunia św. 3c

18.00: ++Rodzice: Anna i Stanisław Makarowscy; ++bracia: Józef i Marian