lipiec 24, 2021

Posted in Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela Zwykła (25.07.2021)

Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie samochodów i innych pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji będą zbierane ofiary pieniężne do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

– w czwartek: święto św. Marty

– w sobotę: św. Ignacego z Loyoli

W sobotę 21 sierpnia wyjeżamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie . Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki: 80 zł. Program: godz. 07.00 wyjaz z parkingu kościelnego, 11.00 Msza św. w sanktuarium, po Mszy św. zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem. W drodze powrotnej zwiedzanie klasztoru pocysterskiego w Goździkowie Paradyżu i figury Pana Jezusa w Świebodzinie.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do naszego kościoła 13 sierpnia. Msza św. o godz. 18.00., następnie modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej.

Dziękuję bardzo pani Joannie Sołtys, panu Piotrowi Sołtysowi i panu Grzegorzowi za gruntowne posprzątanie parkingu przy kościele i teren wokół kościoła. Dziękuję także panu Tomaszowi Soróbce za pomalowanie ławek przy kościele.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji  jest czynna tylko w czwartki 16.00 do 17.00.

Grupa charytatywna informuje, że w miesiącu sierpniu zawieszona  zostaje działalność ze względu na planowaną dezynfekcję i sprzątanie pomieszczenia magazynowego.

Zapowiedzi przedślubne:

• Karol Józef Zalewski zam. w Krzeptowie i Alicja Antoszewska zam. w Krzeptowie, zap. III.
  • Damian Krzysztof Mazgaj zam. w Smolcu i Magdalena Nikola Mazgaj-Sieradzka zam. w Smolcu, zap. III.
  • Dawid Baranowski zam. we Wrocławiu i Ewa Sobko zam. w Smolcu, zap. II.
  • Paweł Henryk Kuźnik zam. w Jaworze i Milena Natalia Kuznik zd. Reszka zam. w Rybnicy. Zap.I.
  • Remigiusz Dariusz Kuś zam. w Smolcu i Aleksandrza Piskorz zam. w Smolcu. Zap.I.

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA, 25.07 – 17 Niedziela Zwykła B

8.00: W int. P. Bogu wiadomej

10.00: ++Michał (11 r. śm.) i Genowefa Janik

11.30: Dziękcz bł. za 18 lat małż. pani Magdaleny i pana Tomasza o bł. B., łaski Ducha św. i op. MB na dalsze lata dla nich i ich córek: Marysi i Julii

Chrzest (1)

18.00: Dziękcz. w int. Marka Bilińskiego w 60 r. ur. o B. bł., zdrowie, opiekę MB

Poniedziałek,  26.07- Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

08.00: + Katarzyna Łukasiewicz

Wtorek, 27.07

18.00: + Adam Janiszyn- int. od uczestników pogrzebu.

Środa, 28.07

18.00: + Kazimierz Lisiecki

Czwartek, 29.07 – św. Marty

18.00: +Antoni Lewandowski -10r. śm., + Rozalia Lewandowska – 3r. śm.

Piątek, 30.07

18.00: + Józef, + Józefa (f) Sempowicz

Sobota,  31.07 – św. Ignacego z Loyoli

09.00: + Tadeusz- 5r.śm., + Maria- 9r.śm.

18.00: + Grażyna Węglarz

NIEDZIELA, 01.08 – 18 Niedziela Zwykła B

8.00: + Kazimierz Mandziejewski o światłość i życie wieczne

10.00: Dziekczynna w int. pani Barbary i pana Zbigniewa w 50 rocz. zawarcia        s. małżeństwa o Boże bł.

11.30: Dziękczynna w int Liliany Walesiak w 10 r. urodzin o Boze bł.

18.00: w int. ustanowienia święta Boga Ojca w naszej diecezji i w naszym kraju oraz w Kościele Powszechnym.