lipiec 31, 2021

Posted in Ogłoszenia parafialne

18. Niedziela Zwykła (01.08.2021)

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza na Mszę Świętą w niedzielę  o godz.18.00 w intencji ustanowienia święta Boga  Ojca całej ludzkości, zgodnie z ze słowami zawartymi w zatwierdzonym objawieniu danym  s. Eugenii Ravassio 1 lipca 1932 roku:

„Pragnę, żeby jeden dzień lub przynajmniej jedna niedziela była poświęcona dla uczczenia Mnie w szczególny sposób pod imieniem Ojca całej ludzkości. Jeżeli pragniecie oddać Mi tę szczególną cześć w niedzielę, wybieram pierwszą niedzielę sierpnia. Wzywajcie Mnie imieniem Ojca z ufnością i miłością, a wszystko otrzymacie od tego Ojca, doznając jednocześnie miłości i miłosierdzia”

Mszę Świętą poprzedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 na którą serdecznie zapraszamy.

Wspomnienia liturgiczne:

– w środę: Św. Jana Marii Vianneya

– I czwartek miesiąca: Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

– I piątek miesiąca: święto Przemienienia Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

– I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w zeszłą niedzielę zebrano kwotę 2230 zł.   Pieniądze te zostały podzielone na środki transportu dla misjonarzy i dla poszkodowanych w wyniku powodzi. Bardzo dziekuje za złożone ofiary na te cele.

W poniedziałek 02 sierpnia wyrusza 41. Piesza Pielgrzymka Archidiacezji Wrocławskiej.

W sobotę 07 lipca po Mszy sw. wieczornej odbędzie się katecheza przed chrztem dla rodziców w kościele.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do naszego kościoła 13 sierpnia w piątek. Msza św. o godz. 18.00., następnie modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej.

Grupa charytatywna informuje, że w miesiącu sierpniu zawieszona  zostaje działalność ze względu na planowaną dezynfekcję i sprzątanie pomieszczenia magazynowego.

Uroczystości dożynkowe w Smolcu odbędą się w sobotę 04 września. Zaś odpust parafialny odbędzie się w niedzielę 05 września.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji  jest czynna tylko w czwartki 16.00 do 17.00.

Zapowiedzi przedślubne:

• Dawid Baranowski zam. we Wrocławiu i Ewa Sobko zam. w Smolcu, zap. III.
  • Paweł Henryk Kuźnik zam. w Jaworze i Milena Natalia Kuznik zd. Reszka zam. w Rybnicy. Zap.II.
  • Remigiusz Dariusz Kuś zam. w Smolcu i Aleksandrza Piskorz zam. w Smolcu. Zap.II.
  • Kewin Marcin Pawlicki zam. w Smolcu i Joanna Pawlicka zd. Maciejewska zam. w Smolcu. Zap.I.

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA, 01.08 – 18 Niedziela Zwykła B

8.00: + Kazimierz Mandziejewski o światłość i życie wieczne

10.00: Dziekczynna w int. pani Barbary i pana Zbigniewa w 50 rocz. zawarcia s. małżeństwa o Boże bł.

11.30: Dziękczynna w int Liliany Walesiak w 10 r. urodzin o Boze bł.

18.00: w int. ustanowienia święta Boga Ojca w naszej diecezji i w naszym kraju oraz w Kościele Powszechnym.

Poniedziałek,  02.08

08.00: Dziękczynna w int. pana Michała  w 34 r. urodzin; w int. pani Barbary i pana Jacka z okazji 35r. sakr. Małż. o Boze bł.

Wtorek, 03.08.

18.00: Dziękczynna w int pani Stanisławy (f) Stawery w 92 r. urodzin o Boze bł., zdrowie, opiekę MN.

Środa, 04.08.

18.00: za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 05.08.

18.00: O światło Ducha Świętego, wierność Bogu, łaskę świętości i opiekę Matki Najświętszej dla kapłanów oraz innych osób konsekrowanych. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Piątek, 06.08.

18.00: Wynagradzające NSPJ za grzechy świata

Sobota,  07.08.

09.00: wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi przeciw Jej dziewictwu.

18.00: +Władysław Cholewa, + Cecylia, za ++ z rodz. Krakowieckich

NIEDZIELA, 08.08 – 19 Niedziela Zwykła B

8.00: + Józef-23r. śm., + Helena- 28r. sm., + Ryszard Szymończyk, + Zofia Piestrzyńska, + Krystyna Jerszkowska.

10.00: Dziękczynna w int. Piotra w 18. rocznicę urodzin o Boże bł., zdrowie opieke MB.

11.30: Dziękczynna w int. Anny w  rocznicę urodzin o Boże bł., potrzebne łaski do doskonałego wypełniania się woli Bożej w jej życiu.

Chrzty: Milena i Aurelia

18.00: + Tadeusz Papciak-10r. śm., + Helena, + Franciszek, + Lesław i + Janusz Dynarowscy.