lipiec 19, 2021

Posted in Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła (18.07.2021)

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: bł. Czesława

– w czwartek: święto św. Marii Magdaleny

– w piątek: święto św. Brygidy, zak., patronki Europy

– w sobotę: św. Kingi, dziewicy

W następną niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie samochodów i innych pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji będą zbierane ofiary pieniężne do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie w sobotę 21 sierpnia. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki: 80 zł. Od poniedziałku można wpłacać pieniądze.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji  jest czynna tylko w czwartki 16.00 do 17.00.

Zapowiedzi przedślubne:

• Mariusz Melka zam. w Mokronosie G. i Klaudia Magdalena Melka zd. Wójcik zam. w Mokronosie G. zap. III.
  • Marcin Bobiński zam. w Smolcu i Monika Kumor zam. w Budziszowie Wlk., zap. III.
  • Karol Józef Zalewski zam. w Krzeptowie i Alicja Antoszewska zam. w Krzeptowie, zap. II.
  • Damian Krzysztof Mazgaj zam. w Smolcu i Magdalena Nikola Mazgaj-Sieradzka zam. w Smolcu, zap. II.
  • Dawid Baranowski zam. we Wrocławiu i Ewa Sobko zam. w Smolcu, zap. I.

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA, 18.07 – 16 Niedziela Zwykła B

8.00: ++Marcin i Ireneusz

10.00: Dziękcz. w int. Janka Frąckiewicza z prośbą o B. bł., światło Ducha Św. i opiekę MN

11.30: +Marian Kielar w 2 r. śm.

Chrzty (4)

18.00: ++Sydonia, Władysław Korpalscy, ++ z rodz. Bilińskich, Matkowskich i Ilnickich

Poniedziałek,  19.07

08.00: +Wojciech Nowak

Wtorek, 20.07 – bł. Czesława

18.00: ++Anna i Edmund Klimek; Janina i Jan Trzcińscy

Środa, 21.07

18.00: Dziękcz. w int. Piotra seniora, Piotra juniora i Pawła o B. bł.

Czwartek, 22.07 – święto św. Marii Magdaleny

18.00: ++Marcin w 8 r. śm., Anna, Andrzej z rodz. Starowicz; Teodozja i Stanisław Wąż

Piątek, 23.07 – święto św. Brygidy, zak., patronki Europy

18.00: O życie dla dziecka poczętego zagrożonego aborcją