lis 20, 2021

Posted in Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla (21.11.2021)

Dziś po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary pieniężnej do puszki jako pomoc dla migrantów. Jak zapowiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski: „Środki zbierane podczas tej kwesty będą przeznaczone na sfinansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych i na „proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce”.

Wspomnienia liturgiczne:
– w poniedziałek: św. Cecylii
– w środę: św. męczenników Andrzeja Dung- Lac i towarzyszy

– w niedzielę: I niedziela adwentu

W I Niedzielę Adwentu 28 listopada zapraszamy wszystkich na nabożeństwo adwentowe, w czasie którego zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, wieniec adwentowy i lampiony. Druga część to przegląd pieśni i piosenek adwentowych w wykonaniu naszych organistów, chórów i zespołów śpiewaczych działających w naszej parafii. To w ramach obchodów wspomnienia św. Cecylii- patronki muzyki kościelnej.Rozpoczęcie o godz. 16.00 w naszym kościele.

Nasza Grupa Charytatywna zaprasza w przyszłą niedzielę do nabywania wianków adwentowych oraz aniołków wykonanych przez ich podopieczną. Złożone ofiary są przeznaczone na doposażenie paczek świątecznych dla potrzebujących.  Przez kolejne 4 niedziele adwentowe będzie zbierana żywność i art. chemiczne do paczek świątecznych. Artykuły prosimy pozostawiać przed Mszą Św. w przedsionku kościoła. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.  Prosimy o odzież i buty dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy w czwartki godz. 19.00-20.00.

Wolontariusze z naszej szkoły 26 i 27 listopada w smoleckiej Biedronce będą zbierać żywność dla osób potrzebujących. Proszą o dołączenie się do akcji, by wszyscy mieli syte święta.

W poniedziałek 22 listopada odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci z klas d, e oraz dzieci spoza szkoły w Smolcu. Zapraszamy także te dzieci, które nie mogły być na przymiarce w zeszłym tygodniu. Pomiar odbędzie się w salce na plebanii od 17.00 do 18.30.

Przy zamawianiu intencji Mszy św. prosimy brać pod uwagę, że nie ma z nami ks. prałata, a więc czas oczekiwania na wolny termin uległ wydłużeniu (wolne intencje są dopiero w styczniu).

Dziękujemy bardzo za ofiary pieniężne składane sprzątanie i utrzymanie naszego kościoła.

Kancelaria parafialna czynna jest czynna w czwartek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA, 21.11 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata B
8.00: +Stanisław Kędzierski – od Władysławy i Stanisława Wójcików

10.00: Dziękcz. bł. w podzięk. za otrzymane łaski i opiekę MB i z prośbą o dalsze łaski dla Mirosława (m)
10.00: O dar bycia z Chrystusem w niebie dla +Józefa (m) Witkowskiego w 6 r. śm.. oraz za ++Józefę i Michała Haczkowskich, Bronisławę i Edwarda (m) Pytel

11.30: +Regina Wojtasik w 10 r. śm. – od męża i córki z rodzinami

13.00: Dziękcz. w int. Joanny z okazji ur. – od wspólnoty Siloe

18.00: +Eugeniusz Wiśniowski w 3 r. śm.

Poniedziałek, 22.11 – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
8.00: +x. Roman Drozd w 1 r. śm.

18.00: Dziękcz. w int. organistów, chórów i zespołów muzycznych działających w naszej parafii

Wtorek, 23.11
18.00: Dziękcz. w 40 r. śl. Marianny i Wiesława Uliasz

Środa, 24.11 – św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
18.00: ++Julia, Stefan, z rodz. Tyczyńskich i Midor

18.00: ++Jan, Natalia, Władysław, Salomea, Paweł, Moria, za ++ z rodz. Gądek

Czwartek, 25.11
08.00: O światło Ducha św. przed podjęciem życiowej decyzji dla Małgorzaty

18.00: Dziękcz. za Przyjaciół

Piątek, 26.11
18.00: ++Rodzice: Henryk i Janina Smolińscy oraz Zofia i Longin Uliasz

18.00: ++Rodzice: Olga i Michał oraz siostra Jadwiga i bracia: Stanisław, Piotr i Tadeusz

Sobota,  27.11
09.00: O potrzebne łaski, bł. B. i opiekę MN dla Eweliny

18.00: W int. P. Bogu wiadomej

NIEDZIELA, 28.11 – 1 Niedziela Adwentu (rok C)
8.00: +Agnieszka Łukowska w 4 r. śm.

10.00: Za ++ z rodz. Nowaków, Czechowskich, Bukałów i Droszewskich
10.00: ++Edward Karoń, Antonina Czaharyn, z rodz. Karoń, Włodarczyk, Czaharyn

11.30: Dziękcz. w 22 r. s. małż. Małgorzaty i Andrzeja o B. bł., zdrowie … dla nich oraz dla syna Grzegorza; także z ok. imienin Andrzeja
11.30: Dziękcz. w int. p. Jadwigi w r. ur. o B. bł., zdrowie…

13.00: Dziękcz. w int. Elizy w 18 r. ur., B. bł., światło Ducha św.

18.00: +Barbara Niewińska – od ucz. pogrzebu
18.00: Dziękcz. w int. muzyków naszej parafii o B. bł., op. św. Cecylii