maj 1, 2022

Posted in Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna (01.05.2022)

Dziś przeżywamy w Polsce tzw. Niedzielę Biblijną. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś o 15.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w obrządku wschodnim przez kapłana grekokatolickiego dla uchodźców z Ukrainy. Ale także zapraszamy naszych parafian na tę liturgię.

Dziś także rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Do naszego kościoła zapraszamy dziś i w kolejne dni o 17.30. Także dziś w przy krzyżu w Mokronosie Górnym odbędzie się majówka o godz. 19.00.

Wspomnienia liturgiczne:

poniedziałek: św. Atanazego

– we wtorek: NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o 09.00; 16.30; 18.00

-w środę: św. Floriana. Msza św. w intencji strażaków z naszej miejscowości w tym dniu o 18.00.

– I czwartek miesiąca. Msza św. o Chrystusie Najwyższym  i Wiecznym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

– I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od 09.00.

– I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych o 09.00.

Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie w piątek 06 maja po Mszy św. wieczornej. Będzie czytana i rozważana ewangelia św. Marka, ostatnie trzy rozdziały.

Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza na Mszę Świętą osoby pragnące przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła w niedzielę w dniu 8 maja 2022 r. o godz.10.00 w rocznicę objawień św. Michała Archanioła na Górze Gargano. W związku z  zakupem szkaplerzy z materiału,  prosimy o zgłaszanie się dzisiaj  w czasie godzin otwarcia kawiarenki lub na adres mailowy:  krzyz.smolec@wp.pl.

W tym roku mija 10 lat działalności scholii dziecięcej śpiewającej podczas Mszy św. z większym udziałem dzieci w niedzielę o 11.30. Z tej okazji za tydzień o 11.30 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna i uroczysta promocja dzieci do scholii. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkie dziewczęta, które śpiewały w naszej parafialnej scholii dziecięcej na świętowanie jubileuszu dziesięciolecia.

W piątek 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Msza św. 0 18.00, następnie modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej,

Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28- 29 maja ( sobota i niedziela). W programie pielgrzymki Msza św., Droga Krzyżowa, zwiedzanie sanktuarium pasyjno- maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej,; modlitwa i zwiedzanie sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu. Nocleg w okolicach Zakopanego. Zaś w niedzielę Msza św. w sanktuarium fatimskim Zakopanem na Krzeptówkach i zwiedzanie Gubałówki. Koszt pielgrzymki (autokar, posiłki, nocleg)  275 zł. Zapisy w zakrystii.

Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 13.00.

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży przez ks. Biskupa Jacka Kicińskiego 08 czerwca o godz. 18.00.

Rodziców kandydatów do bierzmowania II roku ks. Grzegorz bardzo usilnie zaprasza na spotkanie na plebanii w niedzielę 8 maja o 17:00.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godz. 16.00 do 17.00
i w sobotę od 10.00 do 11.00.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Michał Zatoński, zam. We Wrocławiu i Adrianna Wolańska, zam. w Smolcu; zap. II.
  2. Maciej Martin, zam. w Smolcu i Agata Zdanowicz, zam. w Koszelewie; zap. II.

INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA, 01.05 – 3. Niedziela Okresu Wielkanocnego (rok C)
08.00: Od I Róży – za członkinie I Róży i ich rodziny, za żywych i zmarłych

10.00: W 1 r. śm. Genowefy Zamryj i za ++ z rodz. Zamryj i 7 r. śm. Heleny i Bronisława (m) Pych i za ++ z rodz. Pychów i Oliszewskich
10.00: ++Szczepan w 4 r. śm., ks. Bolesław, Adela, Maria i Piotr

11.30: W int. rekolektantów św. Józefa o op. i wyjednanie wszelkich łask
11.30: Za synów: Marka i Jerzego o B. bł.

13.00: O pomyślne zdanie egzaminu dla córki Weroniki i dostanie się na studia

18.00: +Bolesław Jasiak w 3 m-ce po pogrzebie od sąsiadów z Ostrowca Wielkopolskiego (kolejna Msza 10.05 o 18:00)

Poniedziałek, 02.05 – św. Atanazego, bpa i dK
8.00: O nawrócenie dla Piotra i Pawła

18.00: +Aldona Brzezińska w r. ur.

Wtorek, 03.05 – Uroczystość NMP Królowej Polski
09.00: Od II Róży – za członkinie II Róży i ich rodziny, za żywych i zmarłych

16.30: Rez.

18.00: Dziękcz. w int. Bartłomieja z prośbą o op. MB i dary Ducha Św. z ok. ur.

Środa, 04.05 – św. Floriana, m
18.00: Za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00: Dziękcz. w int. strażaków z OSP Smolec

Czwartek, 05.05