kwi 30, 2014

Posted in Pielgrzymki

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

W piątkowe popołudnie 25 kwietnia pięćdziesięcioosobowa grupa pielgrzymów wyruszyła ze Smolca do Rzymu, by wziąć udział w uroczystościach kanonizacyjnych dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Pielgrzymi szlak wiódł przez Austrię i Włochy. W sobotę rano pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. odprawianej w języku polskim dla polskich pielgrzymów w Bazylice p.w. Św. Antoniego w Padwie, a po krótkim odpoczynku, już wieczorem, wyruszyli do Rzymu z nadzieją, że uda się im dotrzeć w okolice Placu Św. Piotra. Udało się. Msza kanonizacyjna była pięknym duchowym przeżyciem i jednocześnie wzruszającym doświadczeniem kościoła powszechnego, bo obok siebie modlili się w najróżniejszych językach pielgrzymi ze wszystkich stron świata i kontynentów. Wysiłek, który nieuchronnie jest częścią takiej wyprawy, był formą podziękowania Świętemu Janowi Pawłowi II za jego trud i świadectwo życia.

W drodze powrotnej pielgrzymi pokłonili się św.Franciszkowi w Asyżu i św.Markowi w Wenecji.

 

 

 

 

 

 

Wersja do druku

Please follow and like us:
Pin Share