Wrz 24, 2014

Posted in Wspólnota Różańca Rodziców za dzieci

Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci

Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci.

roza

Otoczmy modlitwą dzieci, w ten sposób obdarzamy je najpiękniejszym prezentem, jaki mogą dać rodzice swoim dzieciom.

Co to jest różaniec rodziców za dzieci?

Różaniec Rodziców to wspólna modlitwa różańcowa rodziców za dzieci. Wspólnota ta powstała jako owoc modlitwy  Wspólnoty Podwyższenia Krzyża Świętego. Pomysł takiej modlitwy  narodził się  14.05.2013r, kilka dni przed  I Komunią Św. dzieci z klasy drugiej. Pierwsza róża pw. św. Michała Archanioła powstała  01.06.2013 roku w  Dniu  Dziecka i została wypełniona w ciągu  czterech dni. Po niej powstawały następne róże. Obecnie Wspólnotę   tworzy pięć  róż pod wezwaniem: św. Michała Archanioła, św. Gabriela Archanioła i św. Rafała Archanioła, św. Jana Pawła II oraz  św. Ojca Pio. Patronką Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci w Polsce jest Matka Boża Oliwska.

Pięć róż tworzących naszą wspólnotę  wpisanych jest  do ogólnopolskiego rejestru  róż w zakładce „lista róż” na stronie:

Na czym polega  uczestnictwo w Różańcu Rodziców?

20 rodziców  tworzy Różę i  modlą się codziennie za swoje dzieci, odmawiając  jedną dziesiątkę Różańca przez cały miesiąc. Po  miesiącu  następuje zmiana tajemnicy różańcowej, przesyłana co miesiąc internetowo przez moderatora róży.

W ten sposób cały różaniec jest odmawiany codziennie za wszystkie dzieci należące do Róży.

Modlitwa ta obejmuje również chrześniaków i dzieci z adopcji duchowej. Obecnie wypełnia się piąta Róża pw. św. Ojca Pio. Zachęcamy do  tej modlitwy rodziców, którzy pragną   modlić się za swoje dzieci.

Wspólnota teraz liczy  90 rodziców i około 200 dzieci nie licząc chrześniaków i dzieci z adopcji duchowej.

Intencje Różańca Rodziców:

-Prosimy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
-Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

-Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!

– O uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.

– w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie?

1.Dlatego, że w życiu ich dzieci, dzieje się coś złego, a wierzący rodzice w trudnościach zwracają się  do Boga o pomoc. Mają świadomość, że jakieś zło dotyka  ich dzieci i nie potrafią sobie z tym poradzić, więc szukają pomocy u Boga.

2.Dlatego, że dostrzegając w dzisiejszym świecie zalew zła, zaczynają zdawać sobie sprawę, jak trudno się  przeciwstawić  temu,  a chcieliby dać dzieciom, coś więcej niż tylko materialne wartości.

3.Dlatego, że modlitwa różańcowa wprowadza dzieci w świat łaski Bożej, przez Maryję. Tak, jak Maryja  czuwała nad  rozwojem Pana Jezusa, tak samo czuwa teraz nad rozwojem powierzonych  Jej dzieci.

Rodzice modlą się za swoje dzieci, bo wiedzą, że nie są ich własnością, że to Bóg dał  im je pod  opiekę. Jak  wiele rodziców zgłosiło się do róż! To z jednej strony pokazuje, że rodzice mają dziś sporo problemów z wychowywaniem dzieci i proszą Jezusa i Maryję o pomoc. Z drugiej strony – dzieci są ich największym skarbem, dlatego chcą je powierzyć Bogu.

Modlimy  się już dwa lata, również na Mszach Św. w intencji naszej Wspólnoty:

01.06. w  rocznicę powstania wspólnoty.

29.09. w święto  św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

08.12. w   uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ( w tym dniu każdego roku ponawiamy akt zawierzenia naszych dzieci i całego dzieła Różańca Rodziców za dzieci, Matce Bożej).

28.12. w święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

I inne święta np. święto Miłosierdzia Bożego czy Zwiastowanie Pańskie. Zachęcamy również do modlitwy na Mszach Św. w pierwsze soboty miesiąca.

W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18.00  modlimy się  razem ze Wspólnotą Podwyższenia Krzyża Św., w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Moderatorami  pięciu róż są członkowie Wspólnoty Modlitewnej Podwyższenia Krzyża Św.

Zgłoszenia do róży.

Wszystkie informacje są wysyłane drogą mailową. Chętnych prosimy o kontakt  z ks. proboszczem lub z koordynatorem  Różańca Rodziców za Dzieci: Małgorzatą  Radańską  e-mail: m.radanska@wp.pl

matka

Ostatnio powstała Róża Dzieci, które modlą się za swoich rodziców.

Zapraszamy również wszystkie dzieci niezależnie od wieku do modlitwy różańcowej  za swoich rodziców.