Mar 5, 2015

Posted in Aktualności, Polecamy

Bóg nie Umarł

Bóg nie Umarł

„Bóg nie umarł” to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. Od 6 marca można go oglądać w polskich kinach.

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

Zobacz więcej:

‚Bóg nie Umarł’

We Wrocławiu film będzie można zobaczyć w kinie ‚Helios’ w Centrum Handlowym Magnolia Park oraz w Dolnośląskim Centrum Filmowym (dawne kino Warszawa).

Wersja do druku