sie 1, 2017

Posted in Aktualności, Pielgrzymki

Chór Smolec Cantans na Jasnej Górze

Chór Smolec Cantans na Jasnej Górze

Spełniło się marzenie naszego chóru „Smolec Cantans”. Cztery lata temu, podczas nauki pierwszego utworu, Akatystu ku czci Bogurodzicy, zrodziło się marzenie, aby zaśpiewać Akatyst Matce Bożej Jasnogórskiej. 29 lipca 2017 stało się to realne dzięki mistrzowi jasnogórskich organów, dyrygentowi Chóru Jasnogórskiego, panu Marcinowi Lauzerowi. Chór zaśpiewał w czasie Mszy św o godz 18.30, transmitowanej przez Radio Jasna Góra. O godz 20.00 wybrzmiał Akatyst ku czci Bogurodzicy, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Śpiew chóru wspomagali zawodowi muzycy, tenorzy Tomasz Kościelski i Mirosław Popko. Pani Barbara Kozak pięknie zaśpiewała psalm.

Pielgrzymka z Parafii Smolec składała się z 2 autokarów. W jednym jechali członkowie chóru i ich rodziny, przyjaciele – Ci, dzięki którym chórzyści mogą spokojnie uczestniczyć w próbach chóru. Autokar został zorganizowany przez Stowarzyszenie Chóru Smolec Cantans z dotacji uzyskanej z Gminy Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, dzięki życzliwości i wsparciu burmistrza Gminy Kąty Wrocławskie, pana Antoniego Kopcia, i Pani Marii Mach, dyrektora GOKIS w Kątach Wrocławskich. Drugi autokar został zorganizowany przez niestrudzoną Panią Halinę Wiśniowską, prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Smolcu. Kilka rodzin pojechało własnymi samochodami. Na czele ponad stuosobowej pielgrzymki stał proboszcz Parafii Smolec, ks. kan. Waldemar Kontek, który w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odprawił Mszę św w intencji naszych pielgrzymów oraz wszystkich parafian, Drogę Krzyżową, a podczas jazdy przewodniczył modlitwom i śpiewom.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Pani Antoniny Urbanowicz.

 

 

 

Wersja do druku

Please follow and like us:
Pin Share